""

آموزش ساخت فایل و پوشه بی نام و مخفی کردن آن

0

اگر تمایل دارید که فایل یا پوشه ای را که در صفحه کامپیوتر دارید بدون نام کنید می توانید به راحتی از آموزش زیر استفاده نمایید.

آموزش ایجاده پوشه بی نام

ابتدا بر روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Reaname را انتخاب کنید ، همچنین می توانید برای این کار بعد از انتخاب فایل یا پوشه کلید f2 را از صفحه کلید فشار دهید.

بعد از اینکار کلید Alt را فشار داده و عدد ۲۵۵ را از کلیدهای منطقه ماشین حسابی صفحه کلید(اعداد سمت راست) فشار دهید بعد کلید اینتر را فشار دهید. همانطوری که مشاهده می کنید یک پوشه بی نام ساخته شد اگر بخواهید هیچ شکلی هم نداشته باشد از ادامه آموزش استفاده نمایید.

ایجاد پوشه بودن نام

ساخت پوشه و فایل بدون نام

آموزش بی شکل کردن فایل و پوشه(بی رنگ کردن شکل پوشه)

بر روی آیکن پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه properties  را انتخاب کرده و در بالا در قسمت سربرگ ها گزینه customize را انتخاب کنید و گزینه change Icon را انتخاب نمایید

ایجاد پوشه بودن نام

ساخت پوشه و فایل بدون نام

مطابق عکس زیر می توانید یکی از آیکن های بدون شکل را انتخاب کنید و ok کنید

ایجاد پوشه بودن نام

ساخت پوشه و فایل بدون نام

و اگر بخواهید دوباره شکل آیکن را به حال پیش فرض قرار دهید کافیست در همان کادر فوق گزینه Restore Defaults را انتخاب نمایید

اکنون اگر بخواهید فایل یا پوشه را مخفی نمایید کافیست بر روی آیک پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Properties  را انتخاب کرده و گزینه hidden را انتخاب کنید . و اگر زمانی که می خواهید فایل ها و پوشه های مخفی نمایش داده شود می توانید از قسمت folder options(در ویندوز سون در منوی استارت کلمه folder options را تایپ کنید ) ودر سر برگ دوم  سربرگ view گزینه show hidden files. folders. or drive را انتخاب نمایید.

منبع : پارس کده

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید