""

ازدواج برای آقایان استخوانهایشان را محکم می کند

0

نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می دهد که ازدواج برای استخوانهای آقایان بسیار مفید است البته به شرطی  که پس از ۲۵ سالگی باشد.

نتایج تحقیق دانشگاه UCLA آمریکا نشان می دهد آقایان متاهل استخوان های محکم تری نسیت به همجنسان مجرد خودشان دارند.البته این مساله در مورد افرادی صدق می کند که پس از بیست و پنج سالگی ازدواج می کنند.

مجسمه عروس و داماد

عروس داماد

محققان برای دستیابی به این نتیجه جالب ، نتایج پژوهش هایی را که در محدوده سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ بر روی مردان ۲۵ تا ۲۷ ساله انجام شده بود ، مورد بررسی قرار دادند . همچنین محققان ، تراکم استخوانی و دیگر عوامل مربوط به سلامت استخوان ها مانند مصرف برخی از داروها یا بیماری را بررسی کردند .آن ها به این نتیجه رسیدند که استخوانهای آقایانی که قبل از بیست و پنج سالگی داماد می شوند ، در ناحیه ستون فقرات استحکام کمتری دارد اما بعد از این سن استخوان ها به میزان قابل توجهی تقویت و محکم تر می شوند .

محققان دلیل این مساله را اینگونه توضیح می دهند که آقایان قبل از ۲۵ سالگی تحصیلات بالایی ندارند و اغلب در آمدشان کم است، به همین دلیل همیشه با استرس خرج و مخارج زندگی مواجه هستند که بر روی سلامتی شان تاثیر منفی می گذارد.

توجه داشته باشید که سلامتی فقط به رژیم غذایی بستگی ندارد بلکه عوامل اجتماعی و شرایط زندگی نیز روی سلامت تک تک افراد تاثیر می گذارد

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید