""

از سوالات غیر عادی کودکان وسط میهمانی نترسید

0

رامبد جوان تعریف می کرد که در دوران کودکی و در یک مهمانی خانوادگی ، از ظرف میوه یک پرتقال برداشته و به مادرش گفت «مامان این چیه»

این اتفاق برای خیلی از مادران رخ می دهد و نظاره گر چنین رفتاری از کودک خود هستند . این کار کودکان کاملا عادی است. آنها هزاران بار میوه خورده اند ، خوراک های مختلف خورده اند اما ناگهان و غافلگیر کننده همان میوه یا خوراکی که بارها خورده اند را با دست نشان می دهند و از شما می پرسند: مامان این چیه؟

مادر و کودک

نگران نباشید، خجالت نکشید، کودکان به صورت کاملا عادی برای جلب توجه چنین سوالاتی می پرسند. مادر رامبد جوان خیلای خونسرد به سوال کودک خود پاسخ داد ، او گفت مامان جون ! موز.

به جای اینکه خشم نشان دهید و با عصبانیت بگویید مگه تا حالا نخوردی؟ خیلی ساده بگویید چیزی نیست بعدا بهت می گم. چند دقیقه بعد هم از کودک خود بخواهید همان میوه را بیاورد. مثلا بگویید مامان جان یک پرتقال بیار با هم بخوریم! وقتی کودک شما همان میوه را آورد خیلی بامزه به او بگویید : مامان جان تو که نمی دونستی این چیه؟ مطمئن باشید جواب های بامزه ای خواهبد شنید و در ضمن کودک خود  را هم به شیوه مناسب تربیت کرده اید

منبع : پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید