""

امین زندگانی : شاید بازیگری را کنار بگذارم

0

این روزها دهه چهلم زندگی اش را می گذراند و از زندگی اش راضی است. بیشتر در نقش های آرام ظاهر شده و این آرامش را از لحن کلام و برخوردش نیز می توان حس کرد. چهره ی امین زندگانی برای همه ما آشناست و جزو بازیگران محبوب به شمار می رود. با این هنرمند توانا به گفت و گو نشستیم و آن چه می خوانید چکیده ای از حرف های اوست.

به عنوان اولین سوال بگویید چه شد که بازیگر شدید؟

قبل از بازیگری قصه فیلم سازی برایم آغاز شد و قصد بازیگری نداشتم اما به واسطه رشته فیلم سازی و نمایش که در آن تحصیل می کردم، باید دوره بازیگری را نیز می گذراندم و پس از اجرای دو تئاتر دانشجویی ، درگیر بازیگری شدم و هربار که می خواستم بازیگری را کنار بگذارم ، اتفاقی پیش می آمد و نمی شد!

چرا خواستید بازیگری را کنار بگذارید؟
بازیگری روحیه حاصی می خواهد که با من خیلی همخوانی ندارد. بازیگری به عوان شغل، هنر و تخصص در کشور ما تعریف درستی ندارد و هر کسی با کوچکترین شیرین زبانی فکر می کند بازیگر خوبی می شود. در صورتی که این طور نیست. بازیگری فشار زیادی روی فرد می آورد و انرژی زیادی می گیرد و در مقابل، رفاه و آرامش کمی دارد. احتمال دارد بازیگری را کنار بگذارم

مصحبه با امین زندگانی

امین زندگانی

فرض کنیم بازیگری را کنار گذاشتید ، حالا اگر بازیگر نمی شدید ، چه کاره می شدید؟

کشاورزی و آشپزی را خیلی دوست دارم و شاید هم راننده ی ترانزیت می شدم

تجربه ی حضور در نقش های مختلف حتی تاریخی را نیز داشته اید. فکر می کنید در کدام ژانر تاریخی، اجتماعی یا خانوادگی بهتر ظاهر شدید؟

اگر امر بر خود ستایی نباشد، باید بگویم بر اساس آمار موجود، نقش من در سریال هایی با موضوع اجتماعی ، رکورد پر بیننده ترین ها را زده و همچنین حضورم در فیلم های تاریخی چون مختارنامه و ملک سلیمان به دل مخاطب نشست و مورد استقبال قرار گرفت، البته این ها دلیل بر توانایی من نیست بلکه دلیل بر انتخاب صحیح تیم و بازیگران است.

مصحبه با امین زندگانی

امین زندگانی

شما در خانواده هنری به دنیا آمدید. مرحوم پدرتان ، سیاوش زندگانی از پیشکسوتان موسیقی بودند و برادرتان نیز فعالیت هنری دارند؛ کمی از خانواده تان برای مان بگویید؟

مرحوم پدرم نوازنده ی ویولن و کمانچه و همچنین آهنگساز برجسته ای بود و با وجودی که هنرمند بود همیشه من و برادر بزرگترم امید را که در حرفه بازیگری و اجرا فعال است از ورود به حرفه هنری نهی می کرد، چون پدرم عمرش را صرف هنر کرد اما این هنر پاسخگوی زحماتش نبود و با وجود این که من و برادرم سال ها در حرفه ی بازیگری و هنر فعالیم، مادرم همچنان اصرار دارد باید در حرفه ی دیگری قدم می گذاشتیم.

کودکی تان چگونه گذشت؟
فکر کنم ما دهه پنجاه ها خیلی کودکی نکردیم ، چون کودکیمان به انقلاب برخورد کرد و فقط جنگ و موشک باران بود و نباید بچه گانه رفتار می کردیم و یک جورهایی بزرگانه کودکی کردیم و همین باعث شده من هنوز مشتاق کودکانه ها باشم و گاهی دلم شیطنت کودکی بخواهد

بیشتر در کاراکترهای آرام و مثبت ظاهر می شوید. این آرامش در زندگی واقعی تان هم جریان دارد؟

آرامش درونی با آرامش ظاهری متفاوت و من همیشه ظاهرم آرام است اما از درون طوفانی ام و این که بیشتر در نقش های آرام ظاهر می شوم، خواست خودم نیست و بیشتر سازندگان فیلم هستند که برای نقش های شان به دنبال بازیگری هستند که امتحانش را دذر آن کاراکتر پس داده باشد.

شما یک دهه پنجاهی هستید، نوستالژیتان چیست؟

برنامه هایی مثل دیدنی ها که یکشنبه شب ها پخش می شد و کلی طرفدار داشت، نوستالژی من است. یادم است آن زمان کامپیوتر و آتاری نبود و سرمان را با بازیهای ساده گرم می کردیم و من همیشه طرفدار بازی استپ هوایی بودم

بارزترین ویژگی تان از نظر خودتان چیست؟
خیلی صبورم

آخرش چه جوری میشه؟

آخرش همه چیز تمام می شود

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید