""

انگیزه ناموسی برای یک قتل

0

دو مرد و یک زن که با همدستی یکدیگر راننده‌ای را در شهر مشهد کشته بودند، پس از دستگیری و چند روز سکوت سرانجام به این اعتراف کردند که به انگیزه ناموسی مرتکب جنایت شده‌اند.

قتل ناموسی

حوادث

عاملان جنایت، جسد مرد راننده را درون یک چاه در اطراف شهر انداخته بودند که با حضور کار آگاهان جنایی و آتش‌نشان‌ها در این محل، جسد کشف شد و به پزشکی قانونی انتقال یافت.

رسیدگی به این پرونده پانزدهم مرداد امسال در پی شکایت خانواده‌ای مبنی بر گم شدن پسرشان که راننده تاکسی بود، در دستور کار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی مشهد قرار گرفت.

در تحقیق از این خانواده معلوم شد، مرد گمشده به قصد کار از خانه بیرون رفته و دیگر بازنگشته است و جستجوی آنها برای یافتن وی بی‌نتیجه مانده و تلفن همراهش نیز خاموش است.

 

 

کشف خودروی مرد گمشده در خیابان

در حالی که کارآگاهان جستجوی گسترده خود را برای یافتن مرد گمشده آغاز کرده بودند، چند روز بعد ماموران انتظامی هنگام گشتزنی متوجه یک خودروی سواری شدند که در آن باز و بدون سرنشین کنار خیابان رها شده بود.

ماموران با بررسی خودرو متوجه لکه‌های خون روی صندلی‌ها شدند.

بنابراین با استعلام از اداره پلیس راهنمایی و رانندگی معلوم شد خودرو متعلق به مردی است که چندروز پیش خانواده‌اش گم شدن او را به پلیس خبر داده‌‌اند. با انتقال خودرو به پارکینگ پلیس و شروع تحقیقات، معلوم شد فرد گمشده با یک زن تماس تلفنی داشته است.

ردپای یک زن در پرونده

با مشخص شدن هویت این زن، او به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و با شناسایی خانه‌اش در یکی از محله‌های شهر، ماموران او را همراه مردی که می‌گفت شوهرش است، دستگیر کردند.

با انتقال این زن و شوهر به پلیس آگاهی مشهد، آنها در بازجویی مقدماتی عنوان کردند با راننده گمشده آشنایی ندارند و از سرنوشت او بی‌خبر هستند.

در پی اظهارات متناقض متهمان، تحقیق در این باره ادامه پیدا کرد تا این‌ که کارشناسان بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی اطلاعاتی را در اختیار کارآگاهان جنایی قرار دادند که نشان می‌داد لکه‌های خون به دست آمده در خودرو با گروه خونی مرد گمشده مطابقت دارد.

با به دست آمدن این اطلاعات، این فرضیه برای کارگاهان جنایی شکل گرفت که مرد راننده به قتل رسیده است.

بنابراین زوج متهم بار دیگر بازجویی شدند و این بار اعتراف کردند مرد راننده را کشته و جسدش را درون چاهی در منطقه گلمکان در حوالی شهر انداختند. اما آنها درباره انگیزه خود از جنایت سکوت کردند.

در پی اعتراف متهمان، کارآگاهان جنایی به محل رها کردن جسد عزیمت کردند، اما به دلیل عمیق بودن چاه از سازمان آتش‌نشانی کمک خواستند، و سرانجام ماموران آتش‌نشانی جسد ملحفه پیچ شده مرد راننده را خارج کردند که با هماهنگی قضایی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

زن و شوهری که عاملان جنایت بودند دوباره بازجویی شدند تا این که دو روز پیش اعتراف کردند به انگیزه مسائل ناموسی راننده را کشته‌اند.

پایان ارتباط سیاه

زن متهم با اشاره به نحوه جنایت گفت: مدتی پیش به عنوان مسافر سوار خودروی مقتول شدم. به طور اتفاقی چند بار دیگر او را دیدم و اختلاف با شوهرم باعث شد ارتباطی بین ما شکل گیرد. پس از آن هرازگاهی همدیگر را ملاقات می‌کردیم و ارتباط پنهانی داشتیم.

وی اضافه کرد: وقتی شوهرم پی به این رابطه برد، بشدت کتکم زد و خواست هر طور شده با مرد غریبه قرار ملاقات بگذارم تا او را تنبیه کند. متهم افزود: روز حادثه هنگام ملاقات با مرد راننده، شوهرم همراه مردی که آشنایمان بود به محل قرار آمد. آنها با او درگیر شدند و وی را با چاقو کشتند.

متهم یادآور شد: با اطمینان از مرگ مرد راننده، جسد او را درون ملحفه قرار داده و به چاه انداختیم. قرار شد راز جنایت میان ما سه نفر پنهان بماند تا پس از مدتی خانه‌مان را تغییر بدهیم و به مکان دیگری برویم؛ اما پلیس دستگیرمان کرد.

در پی اعتراف متهم، شوهرش نیز اعتراف کرد راننده را به انگیزه ناموسی کشته است.

در این مرحله مردی که با آنها در ارتکاب جنایت، انتقال جسد و انداختن آن به درون چاه همکاری داشت، تحت تعقیب قرار گرفت. در ادامه جستجو، سومین متهم پرونده نیز روز گذشته دستگیر شد و با انتقال این متهم به پلیس آگاهی او در بازجویی به همدستی در جنایت با دو متهم بازداشت شده اعتراف کرد.

بنا بر این گزارش، هر سه متهم از سوی قاضی شاکر روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد تا بزودی آنها با انتقال به محل جنایت صحنه حادثه را بازسازی کنند.

منبع : جام جم آنلاین

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید