""

این سبزیها یادگیری را افزایش می دهند

0
کارشناس تغذیه مرکز تحقیقات دیابت یزد، گفت: سبزیهایی مانند اسفناج، ریحان، نعناع، کاهو، گل کلم، پیاز، چغندر، زنجبیل تازه، هویج، کرفس و شلغم اثر مؤثر و ویژه‌ای بر توان یادگیری و بالا بردن روحیه افراد دارند.
 “ناهید برخورداری” با اشاره به اینکه مصرف موادغذایی شیرین اگرهمراه با مواد پروتئینی نیز باشد موجب هوشیاری بیشتر در فرد می‌شود، اظهار کرد: اگر مواد پروتئینی با موادغذایی شیرین مصرف شوند مثل مصرف شیر همراه با خرما و عسل موجب افزایش هوشیاری و سر حالی بیشتر در فرد می‌شود.
سبزی خوراکی

سبزی

وی ادامه داد: مصرف یک تا دو لیوان شیر با یک تا دو عدد خرما در روز به شرطی که رژیم متعادلی داشته باشید نه تنها چاق کننده نیست بلکه مفید است.
 
او با بیان این‌که شیر کلسیم بدن را تأمین می‌کند، گفت: خرما حاوی آهن – پتاسیم – منیزیم (برای عمل ماهیچه‌های ارادی لازم است)- گوگرد – مس – کلسیم و فسفر (برای ساخت عضله و بافت‌های عصبی لازم است) است و یا به عنوان مثال مصرف ماکارونی با گوشت و پنیر رنده شده، ماهی با نان و برنج پخته باعث سرحالی و هوشیاری می‌شود.
این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: میل و گرایش به مصرف هرچه بیشتر کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند شکلات، شیرینی، بستنی، انواع نوشابه‌ها، شربت‌ها و غیره موجب خواب آلودگی و بی‌حالی و عدم تمرکز می‌شود.
وی تصریح کرد: انجیر، انگور، پرتقال، زغال‌اخته، زردآلو، سیب، شاتوت، توت فرنگی و خرما در عملکرد مغز و اعصاب و سلامتی کل جسم و جان تأثیرگذار است.
این کارشناس تغذیه متذکر شد: سبزی‌ها در سلامت بدن و عملکرد مغز و اعصاب تأثیرگذار هستند، ولی سبزیهایی مانند اسفناج، ریحان، نعناع، کاهو، گل کلم، پیاز، چغندر، زنجبیل تازه، هویج، کرفس و شلغم اثر مؤثر و ویژه‌ای بر توان یادگیری و بالابردن روحیه افراد دارد.
منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید