""

بلاخره کریس رونالدو برنده توپ طلا شد

0

در شب گذشته حدود ساعت ۸  در سالن همایش‌های فیفا کریس رونالدو توانست توپ طلا را مال خود کند.

در پی حواشی خبرها روزنامه اسپانیایی مارکا پیش‌بینی کرد بود که ستاره پرتغالی رئال مادرید کریستیانو رونالدو امسال برنده توپ طلا می‌شود.

کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو، که عموماً با نام کریستیانو رونالدو شناخته می‌شود، بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال رئال مادرید بازی می‌کند.

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید دیشب توپ طلای سال ۲۰۱۳ را مال خود کرد ولی پیش از کریس ۵ بازیکن دیگر از رئال مادرید نیز موفق شده بودند تا این جایزه را مال خود کنند.

کریس رونالدو , بازیکن پرتقال , توپ طلا

کریستیانو رونالدو

 اولین بار این آلفردو دی استفانو بود که در سال ۱۹۵۷ توپ طلا را مال خود کرد و درسال ۱۹۵۹ نیز این افتخار را تکرار نمود. دراین میان، کوپا دیگر بازیکن تیم مادریدی در سال ۱۹۵۸ این جایزه معتبر را فتح کرد. در سال ۲۰۰۰ لوئیس فیگو با پیراهن رئال به توپ طلا رسید و در سال ۲۰۰۲ نیز رونالدوی برزیل توپ طلا را مال خود کرد. فابیو کاناوارو آخرین بازیکن رئال مادرید بود که درسال ۲۰۰۶ با پیراهن این تیم توپ طلا را به سانتیائو برنابئو برد.

البته کریس هم سابقه فتح توپ طلا را دارد ولی این جایزه را درهنگامی که بازیکن منچستریونایتد بوده فتح کرده

آلفردو دی استفانو در سالهایی که رئال پنج قهرمانی اروپایی به دست آورده و در دهه ۱۹۵۰ در فوتبال اروپا حکمرانی می کرد، لیدر این تیم بود. درکنار او که حالا رئیس افتخاری باشگاه مادریدی است، ریموند کوپا، مهاجم فرانسوی کهکشانی ها نیز درخشش خیره کننده ای داشت که او نیز در سال ۱۹۵۸ به توپ طلا رسید. کوپا سومین بازیکن برتر فرانسه در قرن بیستم به انتخاب فرانس فوتبال دو بارهم توپ برنز را در سالهای ۱۹۵۶ و ۱۹۵۷ مال خود کرد و در سال ۱۹۵۹ نیز توپ نقره را برد.

فیگو بازیکنی بود که بعد از دی استفانو موفق شدتا بعد از ۴۰ سال توپ طلا را بالای سر ببرد و سومین بازیکن رئال بود که این افتخار را مال خود کرد. او در تابستان سال ۲۰۰۰ به تیم مادریدی پیوست و درهمان سال به توپ طلا رسید. بعد از او رونالدو در سال ۲۰۰۶ این جایزه را مال خود کرد و کاناوارو آخرین بازیکن رئال بود که این جایزه را به خانه برنابئو آورد.

علاوه بر ۷ توپ طلایی که به بازیکنان مادریدی رسیده، بازیکنانی مثل کاکا و مایکل اوون هم بودند که قبل از برتن کردن پیراهن رئال مادرید افتخار فتح توپ طلا را به دست آورده بودند. رئال مادرید چهارمین باشگاهی است که بیشترین توپ طلا را فتح کرده. یوونتوس و میلان ۸ توپ طلا رادر دستان بازیکنانشان دیده اند و با ۴ باری که لیونل مسی توپ طلا را فتح کرد، بارسلونا ۱۰بار شاهد اهدای توپ طلا به بازیکنانش بوده است.

رونالدو از هفته گذشته می‌دانست که برنده توپ طلا شده است و بنابراین به زوریخ سفر خواهد کرد که خانواده‌اش منتظر او هستند. فلورنتینو پرز، امیلیو بوتراگوئنیو، زین‌الدین زیدان و سرخیو راموس که به صورت مشترک با تیاگو سیلوا عنوان بهترین مدافع میانی سال جهان انتخاب  شداند، نیز در این مراسم حضور داشتن.

عکسهای از برنده شدن کریستیانو رونالدو:

 

کریس رونالدو , بازیکن پرتقال , توپ طلا, مراسم جوایز, خبر ورزشی

کریستیانو رونالدو

کریس رونالدو , بازیکن پرتقال , توپ طلا, مراسم جوایز, خبر ورزشی

کریستیانو رونالدو

 

کریس رونالدو , بازیکن پرتقال , توپ طلا, مراسم جوایز, خبر ورزشی

کریستیانو رونالدو

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید