""

تغییرات عاطفی و افسردگی در ماه نهم بارداری

0

سه ماه پایانی بارداری با احساس غرور ، تکامل، نگرانی و اضطراب همراه است. خانم ها در این زمان مدام به فرزند خود فکر می کنند و یا درباره او صحبت می کنند .

آنها بی صبرانه منتظر تولد فرزند خود هستند و در عین حال نگران از دست دادن او.بارداری واقعیتی اجتناب ناپذیر است . شاید برای برخی ، در ماه های اول ، پذیرفتن این واقعیت که موجودی زنده در بدن آنها در حال رشد است دشوار باشد، اما به تدریج با بزرگ شدن شکم آن را می پذیرند. باردار بودن باعث جلب توجه اطرافیان ، حتی افراد غریبه خواهد شد . همه دوست دارند به خانمی که باردار است کمک کنند . هر چند برخی خانم ها از این توجه لذت می برند ، اما برخی دیگر آن را نوعی ترحم و نشانه از کار افتادگی خود می دانند.

نهمین ماه بارداری و افسردگی

زن باردار

خانم های شاغل باید در ۳ ماه پایانی از حجم کار خود کم کنند یا به طور کلی کار نکنند. کار نکردن برای برخی خانم ها بسیار مشکل است چرا که شاغل بودن و حضور در اجتماعی به آنها عزت نفس می دهد.اگر شما جزء این دسته از خانم ها هستید ، نگران نباشید پس از تولد فرزندتان می توانید دوباره به فعالیت اجتماعی خود ادامه دهید. این مدت را نیز فرصتی برای استراحت و تجدید قوا بدانید . شاید تصور کنید اگر در خانه بمانید کاری را برای انجام دادن نخواهید داشت  اما مطمئن باشید آماده کردن خانه برای وارد شدن عضو جدید بسیار زمان بر است و احتیاج به انرژی و وقت زیاد دارد .

یکی دیگر از دغدغه های خانم ها در سه ماه پایانی بارداری ، تغییرات ظاهری اندام است. معمولا شکم بیش از حد تصور بزرگ خواهد شد . ممکن است شما فکر کنید دیگر زیبا نیستید . همراهی همسر در افزایش اعتماد به نفس بسیار موثر است. تغییرات ظاهری و درونی ناشی از بارداری می تواند به تغییر در خلق و خو و کاهش صبر و حوصله منجر شود. چنین احساس پیش از تولد فرزند کاملا طبیعی است. اگر حس نامیدی و ناراحتی در شما شدید و مداوم بود ممکن است شما به افسردگی مبتلا شده باشید . در صورت عدم درمان ، این افسردگی مممکن است تا بعد از زایمان (بعد از زایمان خانم ها از این گیاه بخورند)نیز همراه شما باقی بماند  پس لازم است پیش از تولد حتما به متخصص مراجعه نمایید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به نکاتی برای خانم های پا به ماه (نهمین ماه بارداری) و 

و همچنین تغذیه سالم برای مادران باردار و شیرده

منبع : پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید