""

جاذبه گردشگری طبیعیpreikestolen در نروژ جایی میان زمین و هوا

0

از جاذبه های معروف گردشگری طبییعت در اروپا و نروژ preikestolen می باشد که می توانید توضیح کامل و عکس های این مکان شگفت انگیز را در زیر مطالعه فرمایید

 صخره عظیم پریک استولن۶۰۴ متر و یا ۱۹۸۲ فوت بالاتر از Lysefjorden در جنوب غربی نروژ قرار دارد.

جاذبه گردشگری preikestolen در نروژ اروپا

جاذبه گردشگری preikestolen

صخره پریک استولن در طول دوران عصر یخبندان تشکیل شده است که در حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش می باشد.این فلات دارای آب و هوای معتدل و مرطوب ساحلی می باشد

بالای صخره در حدود ۲۵ در ۲۵ متر می باشد و به عبارتی ۸۲ در ۸۲ فوت است که تقریبا مسطح می باشد که از جاذبه های توریستی اروپا به حساب می آید.در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۵۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ نفر از این صخره بازدید کردند که برای رسیدن به صخره باید ۲/۴ مایل یا به عبارتی ۳/۸ پیاده روی کرد تا به preikestolen رسید.

جاذبه گردشگری preikestolen در نروژ اروپا

طبیعت گردی preikestolen

این صخره در غرب نروژ قرار دارد.پیاده روی در این مکان در سطح جاده های شیبدار می باشد که باید به مکانی با ارتفاع ۶۰۴ متر از دریا صعود کرد که این پیاده روی ۱ الی ۳ ساعت طول می کشد که این زمان طی شده بستگی به تجربه و اندام و چابکی شخص دارد.پیاده روی در فصل تابستان و بهار توصیه می شود البه به شرطی که برفی نباشد زیرا ممکن است جاه لغزنده باشد .

جاذبه طبیعت گردی نروژ

گردشگری نروژ

البته در اوایل ۲۰۱۳ پروژه ای جهت آماده سیازی جاده برای دسترسی راحت تر توریست ها به preikestolen شروع شده است  که به نظر می رسد در پاییز ۲۰۱۳ و یا اوایل ۲۰۱۴ به بهره برداری می رسد.

صخره preikestolen در اروپا

صخره preikestolen

در سال ۲۰۰۶ و در تابستان آن ۹۰۰۰۰ بازدید کننده از این جاذبه زیبای طبیعی دیدار کردند و با اینکه فاقد نرده و حفاظ می باشد اما هیچ حاثه ناگواری به وقوع  نپیوسته است.

صخره preikestolen در اروپا

البته متاسفانه در preikestolen خود کشی هایی صورت گرفته است.در فوریه ۲۰۰۶ یک زن اتریشی و یک مرد نروژی در این مکان خودکش از پیش برنامه ریزی شده انجام دادندو همچنین در اکتبر ۲۰۰۴ یک زن و شوهر جوان آلمانی قصد خودکشی داشتند که توسط پلیس متوقف گشتند.

صخره preikestolen در اروپا

صخره preikestolen درنروژ

نشر پارسی : پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید