""

خانه داری و چهار نکته در مورد خانه ای بهتر

1

خانه داری و چهار نکته در مورد خانه ای بهتر

زمان مزه دار کردن
مدت خواباندن گوشت، مرغ و ماهی در موادی مثل روغن زیتون، آب لیمو یا ماست یا انواع سس ها برای مزه دار کردنشان متفاوت است.
مثلا حداکثر دو ساعت برای ماهی و میگو کافیست. البته اگر مایه ی مرینت کردن دارای مواد اسیدی است بهتر است بیشتر از بیست دقیقه طول نکشد. اما مرغ و گوشت بهتر است یک شب تا صبح یا چیزی حدود هشت تا دوازده ساعت در مواد مخصوص مزه دار کردن بمانند تا خوب طعم دار شوند.

خانه داری و خانه ای بهتر

خانه داری

مس براق و نو
درباره ی مزایای ظروف مسی برای سلامت انسان زیاد شنیده ایم. اگر طرفدار این ظروف قرمز رنگ هستید و یکی دو قابلمه، کاسه یا سینی مسی در خانه دارید . شاید از اینکه بعد از مدتی کدر می شوند ناراحت هستید . آب یک لیموی تازه را با کمی نمک مخلوط کنید و روی ظرفتان بمالید . بعد از مدتی آن را با یک دستمال پارچه ای خشک پاک کنید و برق جذاب ظروف مسی را دوباره ببینید

مبارزه با کپک
اگر جاهایی از خانه، داخل کمد یا کابینت هایتان رطوبت زیاد است، و مواد و ظروفی که آن جا نگه می دارید کپک می زنند یا بوی نا (رطوبت) می گیرند . بهترین راه، تهویه هوا این مناطق است. اگر امکان نصب تهویه در این نقاط نیست. بهتر است گاهی در آن ها را باز بگذارید تا هوا جریان یابد . هنین طور می توانید پودرهای جاذب رطوبت تهیه کنید و آن ها را در کیسه های پارچه ای یا کاغذی در این محل ها بگذارید.

حمله مورچه ها و از بین بردن مورچه ها
یکی از حشراتی که در فصل بهار زیاد دیده می شود و در خانه و زندگی مزاحمت ایجاد می کند، مورچه ها هستند. برای از بین بردن آنها با روش هایی غیر از روش های سم های شیمیایی این راه ها توصیه می شود.
قرار دادن پوست سیب یا خیار در محل رفت و آمدشان .

پاشیدن محلول آب و سرکه روی اجتماع آنها، ریختن میخک ، دارچین یا پودر صابون اطراف لانه یا اسپری کردن نفت ، بنزین و تینر داخل لانه

پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید