""

خواص گیاه زنجبیل و طریقه استفاده از آن

0

ژنگویر نام این گیاه در دوران ایران باستان بوده و در طب سنتی چین نقش مهمی دارد و در قرن اول میلادی خصوصیات دارووی این گیاه ثبت گردید

زنجبیل یکی از گیاهان دارویی است که دارای خواص بسیاری می باشد. زنجبیل یک گیاه چینی و هندی است و در این کشورها در طول بیشتر از چهار هزار سال در پخت و پز غذا مصرف شده است. از آنجا که مردم علاقه زیادی به طعم تند و بوی معطر آن داشته اند و نوعی خاصیت گرمایی داشته و برای درمان درد معده مفید بوده است،کاشفان و جهانگردان در همه جای نقاط گرمسیری آن را پرورش داده اند. ریشه این گیاه زرد رنگ که دارای رگه های بنفش است در درمان احساس سرگیجه، تعریق، حالت تهوع و استفراغ ناشی از بیماریهای حرکتی یا دریازدگی مفید واقع می شود.این گیاه همچنین احساس درد در گلو، (گلو درد دارید با آسپرین قرقره کنید)سردردها،پاره ای از انواع دردهای قاعدگی و آرتریت و تب و درد ناشی از انواع سرماخوردگی ها و آنفلونزا را مداوا می کند.

همچنین گفته می شود این گباه در احساس تهوع های دوران حاملگی نیز موثر است ، هر چند مصرف آن باید زیر نظر پزشک باشد.(نکانی برای خانم های پا به ماه)

ریشه گیاه زنجبیل

زنجبیل

گیاه زنجبیل چگونه گیاهی است؟

ساقه های دارای ریشه زنجبیل عبارت از دکمه ای به هم پیچیده، قطور و قهوه ای روشن است که می توانید از بازار نیز آن را تهیه کنید. از آنجا که زنجبیل نوعی گیاه زیرزمینی است لذا ساقه ریشه دار این گیاه بخشی از ساقه اصلی بوده که برحسب تصادف در زیرزمین رشد و نمو پیدا می کند. ریشه اصلی این گیاه از گره های موجود روی ساقه های ریشه دار آن رشد می کند. بالای سطح زمین ساقه های دوازده اینچی دارای برگ های بلند، باریک، کج و معوج و سبز با گل های سفید و سبز مایل به زرد قرار دارد.

انواع مختلف زنجبیل

این گیاه اکنون بیشتر در مناطق استوایی کشت می شود.

پس از بریدن ساقه ریشه دار این گیاه، مواد شیمیایی فعال موجود در گیاه از قبیل «زینجیبرن»، «بنزابولن»، «جینجرول»، «شوقول» خاصیت خود را از دست می دهند. کمپانی های دست اندرکار و فعال در زمینه فرآورده های گیاهی، زنجبیل را به صورت عصاره، تنتور، انواع کپسول یا روغن آن عرضه می کنند تا جلوی از بین رفتن این مواد شیمیایی گرفته شود. بنابراین فرآورده هایی را مصرف کنید که به صورت کاملاً واضح در لیبل خودش میزان زنجبیل مورد مصرف شما را قید کرده باشد.

می توانید ریشه زنجبیل تازه را نیز تهیه کنید و با دم کردن تیکه های آن به اندازه یک دوم کف دست یا با یک دوم قاشق چایخوری دکمه رنده شده، شسته شده و پوست دار در آب گرم یا با ریختن نیم لیتر آب جوش روی سی گرم ساقه ریشه دار، چای زنجبیل درست کرده و میل کنید. برای این کار بگذارید چای مورد نظر به مدت زمان پانزده دقیقه دم بکشد و سپس روزانه ۲ لیوان از آن را میل کنید. دیگر منبع مناسب تهیه زنجبیل همان زنجبیل بلوری شده است. اما فریب لایه پوششی قندی آن را نخورید. چون زنجبیل بلوری شده مزه تندی دارد.

ریشه گیاه زنجبیل

زنجبیل

نحوه استفاده از زنجبیل

طریقه مصرف فرآورده های زنجبیل به میل شخصی شما و آنچه شما را می آزارد، بستگی دارد. در کل، نباید روزانه بیش از دو تا چهار گرم زنجبیل استفاده کنید، زیرا علاوه بر میزان زنجبیلی که مصرف می کنید ممکن است مقداری از این گیاه را نیز از طریق برنامه غذایی (یعنی از موادی نظیر ماءالشعیر زنجبیل، شیرینی زنجبیلی، نان زنجبیلی یا مواد غذایی مخلوط و سرخ شده) جذب کنید. اگر زنجبیل تازه مصرف می کنید، باید مقدار مصرفی را وزن کنید تا تقریباً دریابید که چه حدی از آن معادل دو تا چهار گرم است. برای مداوای، حالت تهوع، نفخ معده یا سوء هاضمه روزانه دو تا چهار گرم ریشه تازه  یا ۱/۵ تا ۳ میلی لیتر تنتور آنرا مصرف کنید. برای پیشگیری از استفراغ، هر چهار ساعت ۱ گرم پودر زنجبیل (معادل نصف قاشق چایخوری) یا معادل آن یا روزانه سه بار دو عدد کپسول زنجبیل (معادل ۱ گرم) مصرف کنید.البته می توانید یک تکه هشت گرمی زنجبیل تازه را نیز بجوید.

برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی، تب ناشی از آنفلونزا، احساس درد در گلو، گرفتگی های ناشی از قاعدگی یا سردرد، دو قاشق غذاخوری از دم کرده زنجبیل یا چندین ورقه از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید. برای درمان درد ورم مفاصل از آب، عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه چهار گرم مصرف کنید یا روغن آنرا روی مفاصلی بمالید که در آنجا احساس درد می کنید و یا اینکه ریشه تازه آن را در مرهم داغ یا باندها قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید