""

درمان ۷ درد با آناناس و خواص آناناس

0

حتماً به گوشتان خورده که خداوند هزار درد داده و هزار و یک درمان! بعضی اوقات درمان برخی از این مشکلات آسانتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنیم. بیشتر ما تصور می‌کنیم که صرفاً با داروهای شیمیایی می‌توان بیماری را ریشه‌کن کرد. اصلاً نمی‌خواهیم تأثیر داروها را زیر سوال ببریم؛ اما مشکل اینجاست تمام این داروها عوارض جانبی دارند. خوشبختانه برخی مواد غذایی حاوی خاصیت های فوق‌العاده‌ای هستند که حتی می‌توان به‌جای بعضی از داروها مورد استفاده قرار بگیرند. موز و آناناس میوه‌هایی هستند که خواص دارویی دارند و شما را از استفاده برخی داروها بی‌نیاز می‌کنند.

اگر دنبال روشی برای درمان ناخوشی‌های خود می‌گردید و درعین‌حال نمی‌خواهید بدن خود را انبار ترکیبات شیمیایی بکنید آناناس در خدمت شماست. نتایج برخی از تحقیقات نشان داده است که همین میوه اثراتی دارد که قابل رقابت با بعضی از داروهای موجود است.

چرا آناناس ؟

اگر در ذهنتان مرور می‌کنید که آناناس چطور می‌تواند مشکل‌گشا باشد باید بگوییم که این میوه‌ی خوشمزه حاوی ترکیبی موثر به نام «بروملین» است. این آنزیم از آرتریت و بیماریهای قلبی گرفته تا یک زکام را درمان می‌کند. تأثیر بروملین را به‌قدری قوی دانسته‌اند که حتی آن را با داروی ۵- فلوئوروراسیل (داروی سرطان) مقایسه کرده‌اند.

آناناس برای مقابله با سرطان

بروملین به بدن فرد کمک می‌کند تا تمام‌قد در برابر سلول‌های سرطانی بایستد. نتایج بررسی‌های پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد این ترکیب گیاهی به بدن کمک می‌کند تا با شناسایی سلول‌های سرطانی با آن‌ها مقابله کند. در واقع بروملین به سیستم ایمنی بدن توانایی کافی برای مقابله با سرطان را می‌بخشد.

 آناناس و سلامت قلب

فابرین، نام نوعی پروتئین ارگانیک است که باعث روند انعقاد (بسته شدن) خون می‌شود. وجود این ترکیبات در خون مانع از گردش خون شده و در نتیجه احتمال دارد باعث ایجاد لخته‌های خونی شود؛ اما بروملین این توانایی را دارد که این پروتئین را حل کرده و جریان خون را روان سازد. در این صورت است که خون به‌خوبی به تمام ارگان‌های بدن می‌رسد، فعالیت قلب کنترل می‌شود، رگ‌های خونی باز شده و باعث جلوگیری تشکیل لخته‌های خونی می‌شود. به عقیده‌ی پژوهشگران تأثیر این ترکیب با اثرات آسپرین (A.S.A) قابل مقایسه است. البته منظورمان این نیست که داروی آسپرین خود را کنار بگذارید و آناناس را جایگزین کنید. شما می‌توانید از این میوه برای بهبود سلامت قلب خود استفاده کنید.

آناناس و آرتریت

آناناس این توانایی را دارد که تأثیر داروهای ضدآرتریت را افزایش دهد. البته پیشنهاد می‌کنیم که نظر پزشکتان را در این باره جویا شوید. بروملین هم‌خانواده‌ی داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی است که معمولاً برای بیماران مبتلا به آرتریت تجویز می‌شوند. متأسفانه بیشترین تجمع بروملین بیشتر در ساقه میوه است نه در میوه‌ی آن. شما می‌توانید بروملین را به‌صورت کپسول‌هایی که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسند استفاده کنید. مصرف این داروها نیز  می‌توانند به تسکین دردهای آرتریت کمک کنند. البته قبل از استفاده نظر پزشک خود را جویا شوید.

آناناس و سلامت کلیه‌ها

افرادی که از بیماری کلیوی رنج می‌برند می‌توانند بدون نگرانی آناناس میل کنند و از خواص آن بهره‌مند شوند. چون کلیه‌ها را انباشته از پتاسیم نمی‌کند.

آناناس و التهاب

برای تسکین التهاب بدن نیز می‌توان به خواص آناناس اعتماد کرد. در این زمینه نیز بروملین است که وارد عمل می‌شود و با التهاب مقابله می‌کند. این آنزیم پرخاصیت به بدن شما کمک می‌کند که با چندین نوع بیماری مقابله کند. بهتر است بدانید که از آنزیم بروملین در ترکیب چندین نوع دارو استفاده می‌شود. شما می‌توانید بدون استفاده از دارو و با خوردن آناناس به‌طور طبیعی از این آنزیم پرخاصیت بهره‌مند شوید.

 آناناس و مشکلات گوارشی

اگر در هضم غذا مشکل دارید، دچار باد معده و غیره هستید ضروریست که به تغذیه‌تان اهمیت ویژه‌ای بدهید. اگر تغذیه‌ی مناسب دارید احتمالاً بدنتان به میزان کافی آنزیم‌های گوارشی ترشح نمی‌کند. بروملین موجود در آناناس باعث تقویت عملکرد دستگاه گوارش شده و به سوخت و ساز بدن کمک می‌کند تا به‌خوبی مواد غذایی تجزیه‌ و جذب شود.

آناناس و کسب انرژی

برای بدست آوردن انرژی بیشتر روزانه برای خود از آب آناناس استفاده کنید و صبح زود میل کنید تا روز با سرزندگی آغاز کنید. میزان بالای ترکیبات مفید موجود در این میوه به بدن شما کمک می‌کند تا سرحال و سرزنده باشید. این میوه سیستم ایمنی بدنتان را مقاوم می‌کند و مصرف منظم آن امراض متعددی را از شما دور می‌سازد.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید