""

در سال ۹۳ مادری نمونه باشید

0

هرگز به علایق، سرگرمی ها و دوستان فرزندتان نخندید و تنها از او حمایت کنید

فرزندتان نمی خواهد در آینده پزشک شود ؟ از او ناراحت نشوید این زندگی اوست و باید خودش مسیرش را تعیین کند . شما تنها می توانید راهنمای خوبی برای فرزندتان باشید اما تصمیم نهایی را باید به او واگذار کنید اما اگر مطمئن هستید که فرزندتان اشتباه می کند می توانید از هر فرصتی استفاده کنید  و راه درست را به او نشان دهید . زمانی که با هم بیرون می رویداو را به جاهایی ببرید که آن مکان ها بتوانند در تصمیم گیری صحیح به وی کمک کنند و یا دیدن فیلم هایی را به او پیشنهاد دهید که آن ها بتوانند دلایل اشتباه بودن تصمیم فرزندتان را به او نشان دهند.

چگونه در سال جدید مادر مهربانی باشیم

مادر و بچه

به فرزندتان بیاموزید به پدرش احترام بگذارد و او را دوست داشته باشد.

گاهی مادرها احساس می کنند به دلیل آنکه آنها فرزندشان را به دنیا آورده و برای او زحمت کشیده اند ، بایید عزیز تر باشند و فرزند باید مادر را بیشتر از پدر دوست داشته باشد. این تصور بسیار اشتباه است و ارتباط فرزند با پدرش را به تباهی می کشد.پدر باید در خانواده  بسیار محترم و منبع قدرت باشد.

اگر فرزندتان ارتباط خوبی با پدرش ندارد ، کاری کنید که ارتباط  آن ها با پدرشان بهتر شود مثلا اگر خانوادگی به گردش رفتید فرصتی را فراهم کنید که فرزندتان با پدرش بازی کند.شما می دانید که فرزندتان انجام چه کارهایی را بیشتر دوست دارد پس سعی کنید موقعیتی را ایجاد کنید که کودکان در این مواقع همراه پدرشان باشند.

بدون قید و شرط فرزندتان را دوست بدارید

مسلما شما فرزندتان را دوست دارید اما گاهی او نمی تواند زبان محبت شما را درک کند و به همین دلیل دچار سوءتفاهم  می شود. هنگامی که اجازه نمی دهید او غذای ناسالم بخورد یا با دوستان نابابش به گردش یا مهمانی برود و یا حتی در زمانی که به او اجازه نمی دهید کار خطرناکی را تجربه کند ، در حال محبت کردن به او هستید اما فرزندتان این زبان را درک نمی کند ، پس باید گاهی با زبان خودش و با ملایمت  به او محبت کنید . اگر تصمیم دارید در تعطیلاات به سفر بروید یا زمانی که تصمیم گرفتید برای تفریح و پیک نیک بیرون بروید ، از فرزندتان هم نظر خواهی کنید و تا حد ممکن خواسته اش را مد نظر قرار دهیبد .حتما هر روز او را در آغوش بگیرید و به او بگویید که دوستش دارید.

خود را با دیگران مقایسه نکنید، باور داشته باشید که بهترین هستید

شما در حد توانایی های خودتان برای فرزندتان زحمت کشیده اید ، پس اگر به دلیل نبود امکانات مناسب نتوانسته اید مانند دیگران بهترین و گران ترین ها برای فرزندتان فراهم کنید ناراحت نباشید.کودکان، به خصوص در سن پایین ، اهمیتی به بهای هدایا نمی دهند و هدیه در هرشکل و اندازه ای برای آنها ارزشمند است .

از انجام کارها شکایت نکنید ، بلکه با اعضای خانواده مشارکت کنید

کارهای منزل و نگهداری از فرزندان در کنار هم بسیار دشوار و خسته کننده است  اما زمانی که از این کارها مدام شکایت می کنید ، هم خودتان خسته تر می شوید  و هم زمینه ای را فراهم می آورید تا اعضای خانواده از شما دوری کنند . بهترین راه برای آنکه هم کمی از آنها کمک بگیرید  و هم دیگر اعضای خانواده ، به خصوص فرزندتان ، شما را بیشتر درک کند این است که از آنها کمک بگیرید. در کارهایتان از کودکتان کمک بگیرید  به این ترتیب فرزندتان هم از اینکه به او استقلال داده اید خوشحال می شود و هم حجم کار شما را کمتر می کند و او متوجه می شود که این کارها چقدر دشوار هستند و قدر زحمات شما را بیشتر می داند .

پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید