""

دلیل مضر بودن آبمیوه صنعتی

0

آب میوه‌های صنعتی برای سلامتی بدن مضر هستند و بهتر است به جای خوردن آب میوه های صنعتی از میوه های طبیعی استفاده کنیم تا ویتامین‌های لازم به بدن ما برسد.

 باید روزانه پنج نوع میوه و سبزیجات خورد تا ویتامین‌های لازم و ضروری به بدن برسند؛ زیرا این مواد غذایی دارای مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و مقداری فیبر هستند و به طور معمول در غذای روزانه ما دیده نمی‌شوند.

آبمیوه

آبمیوه

در صورتی که تمام این مواد برای عملکرد بهتر بدن لازم و واجب هستند به ویژه برای مانع شدن از پیری سلول‌ها، سرطان، اختلالات گوارشی و غیره؛ علاوه بر این میوه‌ها غنی از کربوهیدرات‌ها هستند اما جذب آن‌ها کند است.

آب میوه همیشه انتخاب درستی نیست:

در حالی که آبمیوه سمبلی از یک صبحانه سالم، متعادل، مفید و مغذی برای بدن است، صد درصد خالص و حاوی مقدار زیادی قند و کمی فیبر است اما آب میوه‌های تهیه شده به روش صنعتی آماده این خاصیت ها را ندارند و برای سلامت بدن مضر هستند.

چون به آبمیوه‌های صنعتی مقادیری شکر اضافه می‌شود، که این کار باعث می شود که اکسیژن آن از بین برود که باعث اختلال در طعم آن می‌شود؛ تولید کنندگان رنگ‌های مختلف و طعم دهنده‌های غیرطبیعی به آبمیوه‌ها اضافه می‌کنند که برای سلامت بدن خوب نیست اما بچه ها این آبمیوه‌های بی‌خاصیت را دوست دارند.

آبمیوه

آبمیوه

توجه داشته باشید که هیچ چیز سالم‌تر از خود میوه نیست و باید سعی کرد بیشتر میوه بخوریم و از آبمیوه صنعتی استفاده نکنیم.

با این وجود آب میوه های صنعتی با تمام مضراتی این که دارند اما باز هم از نوشابه‌های گازدار بهتر هستند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید