""

دنیل دی لوئیس برنده ی جایزه گلدن گلوب شد

0

دنیل دی لوئیس برنده ی گلدن گلوب شد

دیشب در طی مراسم گلدن گلوب دنیل دی لوئیس که با بازی در فیلم های خون به پا خواهد شد و دارو دسته ی نیویورکی ها نحوه ی بازی خود را به همه دیکته کرده بود. اینبار با بازی در نقش آبراهام لینکلن در فیلم اقتباسی استیون اسپیلبرگ توانست از رقیبان خود پیشی گرفته و برنده ی جایزه ی با ارزش گلدن گلوب شود.

گلدن گلوب,مراسم,جایزه,

دنیل دی لوئیس

دنیل دی‌لوئیس که اغلب به عنوان بزرگ‌ترین بازیگر سینمای نسل خودش مورد ستایش قرار می‌گیرد، او به وسواس شدیدش در توجه به جزئیات ساختار شخصیتی که می‌خواهد نقشش را ایفا کند، شهرت دارد و آبراهام لینکلن، نقش جدید او نیز از این قائده مستثنی نبوده است. سکانس‌های آغازین «آبراهام لینکلن»، آخرین فیلم «دی لوئیس» با صحنه‌های گل‌آلود آغشته به رنگ خون آغاز می‌شود. در یک تظاهرات وحشیانه، اجساد مردگان در سرتاسر میدان جنگ روی هم انباشته شده‌اند. باقی صحنه‌های فیلم نیز در فضایی مملو از تناژ تاریک و گل‌آلود به طور پیوسته این حقیقت را در گوش تماشاگر زمزمه می‌کند که چگونه سیاستمداران می‌توانند به یک جنگ تلخ داخلی خاتمه دهند یا در تداوم آن مثمر ثمر باشند و درست در قلب ماجرا دنیل دی لوئیس ایستاده است؛ کسی که قرار است در قامت یکی از معروف‌ترین ریش‌سفیدهای تاریخ امریکا ایفای نقش کرده و برده‌داری را لغو کند اما این بار نیز ایفای نقش او در قالبی جدید هوش را از سر بیننده می‌برد.

دنیل دی لوئیس ۵۵ ساله با بازی در نقش شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا نام یک شخصیت دیگر را به لیست شخصیت‌هایی که تا‌کنون با بازی خود روانه سینما کرده، افزوده است. دی لوئیس از شخصیت داستانی «هاوک‌ای» در فیلم «آخرین موهیکان» تا جان پراکتر در فیلم «بوته آزمایش» تا شخصیت نیولند ارچر در فیلم «عصر معصومیت» بازی در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرده است. او سپس توانست با بازی در فیلم «دار و دسته نیویورکی‌ها» و نیز «خون به پا خواهد شد» به ترتیب، خشونت کانگستر معروف، ویلیام کاتینگ قصاب و شخصیتی چون «دنیل پلین ویو» را به بهترین شکل ممکن در ذهن تماشاگران مجسم کند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید