""

رابطه جنسی بیشتر =  زندگی شادتر؛ درست یا غلط

0

بیشتر افراد بر این عقیده اند که همسرانی که رابطه جنسی زیادتری نسبت به دیگرهمسران دارند زندگی شادتر و صمیمی تری دارند آیا این مورد درست است؟

طبق یک باور رایج، هر چه بیشتر بودن رابطه جنسی به مفهوم داشتن زندگی شادتر و روحیه شاداب تر است. این باور از آنجا نشأت می گیرد که رابطه جنسی نوعی ورزش محسوب می شود و ترشح هورمون اندروفین در بدن را افزایش می دهد، هورمونی که به خواب بهتر و اضطراب و استرس کمتر کمک می کند. اما واقعاً چنین مطلبی صحیح است؟ آیا رابطه جنسی بیشتر =  با زندگی شادتر؟

شاید کمی عجیب و غیر منتظره باشد اما داشتن رابطه جنسی بیشتر الزاماَ به معنای شادی بیشتر نیست. بنابر آخرین پژوهش های انجام شده، دلیل های بسیاری برای این برداشت غلط از ارتباط میان رابطه جنسی و شادی وجود دارد. از جمله اینکه، در گام های ابتدایی رابطه جنسی به فرد نشاط می دهد و این طرز فکر  را در او ایجاد می کند که از نظر بدنی سالم تر است. طبیعتاً چنین حسی محرکی است برای تجربه هر چه بیشتر این حیطه. محققان برای سنجش ارتباط میان دو عامل مطرح شده زندگی دو دسته از زوج ها را مورد مطالعه قرار دادند. زوج هایی که دفعات رابطه جنسی در میان آنها با یکدیگر متفاوت بود.

یافته های به دست آمده نشان داد:

آن دسته زوج هایی که از لحاظ کمی رابطه جنسی زیادتری داشتند الزاماً شادتر از دیگران نبودند. در واقع، تجربه بیشتر این حیطه میل و خواست آنها را کم کرده بود و در نتیجه نه تنها انتظاری برای داشتن این رابطه نمی کشیدند بلکه لذت زیادی هم از آن نمی بردند. این دسته از همسران تنها می خواهند چنین رابطه ای انجام شود، بدون آنکه مقدمات آن را آماده کنند، رابطه جنسی برای آنها در حکم اجبار را دارد که در دفعات معینی انجام می شود.

بنابراین بهتر است زوج های جوان به جای اینکه به فکر افزایش کمی رابطه جنسی خود باشند، محیطی را ایجاد کنند که در آن گرایش و تمایل آنها به همدیگر افزایش پیدا کند. محیطی آرام و امن که شرایط را برای رابطه ای جنسی لذت بخش و شادی بخش فراهم می کند.

منبع: وب سایت بیتوته

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید