""

راهنمای خرید لباس و کفش کودک برای والدین

0

خرید لباس برای اکثر ما یکی از لذت بخش ترین کارهاست. اکثر ما هنگام خرید لباس تنها به ظاهر و جنس آن توجه می کنیم و معیار خاص دیگری مد نظر ما نیست . اما خرید لباس برای کودکان با بزرگسالان بسیار متفاوت است . نیازهای کودکان با ما فرق می کند  و هنگام خرید هر نوع پوششی برای آنها باید به این اندازه ها توجه کامل داشت.

اندازه

سرعت رشد کودکان باور نکردنی است.برخی والدین هنگام خرید برای لباس فرزندانشان ، تصور می کنند فرزند آنها برای مدتی طولانی در همان اندازه باقی خواهد ماند به همین دلیل لباس را دقیقا متناسب با همان اندازه خریداری می کنند. این در حالیست که کودکان از هفته ای به هفته دیگر رشد می کنند و گاهی اوقات از یک لباس تنها برای چند هفته می توانند استفاده کنند. اگر قصد خرید لباس برای کودکتان را دارید لباسی با یک شماره بزرگتر برای او خریداری نمایید.برای مثال کودک ۶ ماهه می تواند لباس کودک ۹ ماهه را بپوشد و کودکان ۱ ساله می توانند لباس کودکان یکسال و نیم را بپوشند.

البته باید به فصل و جنس لباس نیز توجه داشته باشید.برای مثال اگر در پایان زمستان و فصل حراج لباس زمستانی قصد خرید برای فرزندانتان را دارید ، باید لباسی برای او خریداری شود که اندازه آن برای سال آینده مناسب باشد.

خرید لباس بچه

لباس بچه

ایمنی

هنگام خرید برای لباس کودکان ،به دکمه های ریز ، بندهای خطرناک و سایر تزئیناتی که ممکن است برای فرزندانتان ایجاد خطر کند توجه کنید. هر یک از این قطعات می توانند منجر به خفگی شوند . همچنین برخی لباس های بافتنی که گره های شل دارند ممکن است باعث گیر کردن انگشت فرزند شما و اذیت او شوند . جنس پارچه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.برخی از پارچه ها از الیاف مصنوعی ساخته شده اند و علاوه بر افزایش احتمال واکنش های آلرژیک پوست کودک به آنها، اشتغال پذیری بالایی نیز دارند . لباس های پلاستیکی معمولا چنین اند . بهترین جنس برای لباس کودکان نخ است.

خرید کفش

خرید کفش برای کودکانی که هنوز راه نمی روند واقعا هیچ ضرورتی ندارد.بسیاری والدین تصور می کنند یک جفت کفش ظاهر آراسته  فرزند آنها را تکمیل می کند اما واقعیت این است که این کفش هیچ کاربردی برای کودکی که هنوز راه نمی رود ندارد و در عین حال به دلیل رشد سریع کودکان خیلی زود بلا استفاده می شود. برای کودکانی که هنوز راه نمی روند جوراب های ضخیم  و با کیفیت بهترین گزینه هستند  اما اگر فرزند شما به سن راه رفتن سیده باشد ، بهتر است برای خرید کفش او ، بیش از ظاهر به کیفیت توجه داشته باشید . لازم نیست کفش کودک چرم خالص یا بسیار گران قیمت باشد. کافیست کفش او راحت و انعطاف پذیر باشد . البته تجربه نشان داده است که معمولا کفش های با کیفیت ، قیمت بالاتری دارند. اما در کل ، با توجه به اینکه هر کفش تنها برای مدت کوتاهی قابل استفاده خواهد بود ، هزینه زیاد برای آن منطقی نیست.

بهترین کفش یا جوراب برای کودک نوعی است که زیر آن برجستگی داشته باشد که از لیز خوردن کودک جلوگیری کند همچنین بهتر است که کفش کودک بندهای زیادی نداشته باشد تا راحت تر بتوان از آنها استفاده کرد.

کفش بچه

کفش بچه

راحتی

قبل از خرید لباس به داخل آن توجه کنید. قسمت داخلی دوخت نباید برجستگی یا تیزی داشته باشد که پوست کودک را بخراشند. همچنین جنس پارچه نیز باید نرم و لطیف باشد. اگر قصد خرید لباس پشمی برای کودک را دارید ، بداید که این لباس نباید مستفقیما با پوست او تماس داشته باشد زیرا می تواند موجب حساسیت و تحریک پوستی شود. همچنین از خریدن لباس هایی که آستین تنگ یا یقه خیلی بسته دارند پرهیز کنید.

زیبایی و رنگ

هنگام خرید لباس برای فرزندانتان ، کمی خلاقیت به خرج دهید. قرار نیست لباس همه دخترها صورتی و لباس همه پسرها آبی باشد.

از رنگ های متنوع بازار بیشتر استفاده نمایید. همچنین ترکیب رنگهای گوناگون، بر خلاف تصور برخی که آن را نوعی شلختگی به حساب می آورند گاه بسیار زیبا و جذاب می شود.برای مثال ترکیب دو رنگ طوسی و نارنجی برای دختران یا سبز و قهوه ای برای پسران به زیبایی آنها می افزاید.

خرید به موقع

با افزایش تقاضا برای لباس کودکان در پایان سال، نه تنها قیمت ها به طور غیر منطقی افزایش خواهد یافت ، بلکه گاه فروشندگان برای پاسخگویی به این میزان تقاضا مجبور به فروش لباس های با کیفیت پایین می شود. همچنین ازدحام مردم برای خرید و شلوغی بیش از حد مغازه ها، دقت و تامل لازم برای انتخاب و خرید را برای شما مشکل می کند.

منبع :پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید