""

رونالدو:مورینیو بهترین مربی دنیاست

0

رونالدو:مورینیو بهترین مربی دنیاست

رونالدو ” در گفت‌وگو با سایت فیفا
رونالدو: تا پای مرگ از مورینیو حمایت خواهم کرد/ تا پایان قراردادم در رئال می‌مانم

رونالدو,مورینیو,آقای خاص,فوتبال,بهترین,بازیکن,توپ,

رونالدو


ستاره رئال مادرید با وجود نتایج ضعیف در این فصل لیگا از هواداران تیمش می خواهد که صبر بیشتری داشته باشند. او مورینیو را بهترین سرمربی حال حاضر جهان می‌داند.
به گزارش (ایسنا)، کریستیانو رونالدو از جمله فوتبالیست‌هایی است که در سراسر دنیا هوادار دارد. او الان ستاره اول کهکشانی‌های مادرید است و یکی از بهترین مهاجمان تاریخ مستطیل سبز به شمار می‌آید. ضربات آزاد، شوت‌ها و فرارهای سریع CR7 جزئی از میراث جهان فوتبال شده است.

او در سال‌های اخیر همواره جزو نامزدهای کسب توپ طلای فوتبال جهان بوده اما هر بار رقابت را به لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا واگذار کرده است.
سایت فیفا گفت‌وگوی اختصاصی را با این مهاجم پرتغالی انجام داده است که در زیر می‌آوریم.
* برای پنجمین بار نام شما در فهرست سه نفره نهایی بهترین بازیکن سال قرار گرفت چه احساسی دارید؟
احساس خوبی دارم. قرار گرفتن دوباره‌ام در فهرست سه نفره افتخار بزرگی برای من بود و احساس غرور می‌کنم. این نشان می‌دهد که به خوبی آمادگی خود را حفظ کرده‌ام. تنها می‌توانم بگویم که این موفقیت من را خوشحال می‌کند. تجربه‌ام نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است. هنوز بلند پروازی‌هایم وجود دارد. همان شخصیت سابق هستم.
* شما تجربه حضور در دو تیم بزرگ منچستریونایتد و رئال مادرید را در کارنامه دارید، چه فرقی بین این دو تیم وجود دارد؟
رئال و منچستر بهترین تیم‌های جهان هستند. به همین علت درخشیدن در آن‌ها همواره سخت است. بازی در این دو تیم مزایا و معایب خاص خود را دارد. معتقدم که فشار در رئال بیشتر است. سه سال و نیم است که در رئال توپ می‌زنم در این مدت همواره فشار بر روی بازیکنان وجود داشته است. هواداران بی‌صبرانه منتظر دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هستند و این به نوعی استرس‌زا است.
* آیا توقعات بیش از حد روی عملکرد بازیکنان به ویژه خود شما تاثیرگذار است؟
بله چنین نظری دارم. فشار زیاد است و این می‌تواند گاهی اوقات بر روی بازیکنان تاثیر گذارد. با این حال باید این مراحل را پشت سر گذاشت و سخنان دیگران به ویژه رسانه‌ها روی عملکرد ما تاثیر منفی نگذارد. روزی نیست که درباره رئال حاشیه سازی نکنند. به نظرم این مسائل بستگی به بازیکنان دارد. هر کس دوست داشته باشد روزنامه‌ها را می‌خواند و کسی هم نخواهد توجهی به آن‌ها نمی‌کند. آنچه روزنامه‌ها می‌نویسند مهم نیست. بنابراین نباید تراژیک با این موضوع برخورد کرد.
* رئال مادرید فصل را متزلزل شروع کرد، این موضوع را قبول دارید؟
درست است. متاسفانه شروع بدی داشتیم. به خوبی می‌دانیم که با این اختلاف امتیازی کسب عنوان قهرمانی سخت است اما در فوتبال غیر ممکن وجود ندارد. برای قهرمانی تا آخر خواهیم جنگید و تلاش می‌کنیم تا در تمام بازی‌ها پیروز شویم. الان لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی را هم در پیش‌رو داریم. هنوز فرصت زیادی برای کسب جام‌ها و عنوان‌های قهرمانی وجود دارد. در طول دوران حرفه‌ای‌ام تلاش کرده‌ام تا روز به روز به اندوخته خود اضافه کنم و برای کسب عنوان‌های قهرمانی و بالا بردن سطح کیفی‌ام تلاش کنم. من فرد بلند پروازی هستم و همواره در پی پیروزی و موفقیت هستم تا پایان دوران فوتبالی‌ام این مسیر را دنبال خواهم کرد.
* الان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اولویت اول رئال شده است؟
بله این را قبول دارم. به خوبی می دانیم که هواداران رئال بی‌صبرانه منتظر دهمین عنوان قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا هستند. سال گذشته در آستانه قهرمانی بودیم اما در ضربات پنالتی مغلوب شدیم. حسرت بزرگی برای ما بود. امسال می‌توانیم جبران کنیم و خاطره تلخ سال گذشته را به فراموشی بسپاریم. با منچستریونایتد دیدار سختی داریم. صعود از این مرحله اصلا آسان نیست. دو تیم شانس مساوی دارند اما احساس می کنم رئال پیروز می شود.
* به نظر می‌رسد رئال چنانچه در اوج باشد شانس بیشتری برابر شاگردان فرگوسن داشته باشد، با نظر ما موافق هستید؟
تیم شکست‌ناپذیر وجود ندارد. رئال وقتی بازی همیشگی خود را به نمایش گذارد تیم خوبی است. نباید فراموش کنیم منچستریونایتد شروع بسیار خوبی در فصل جاری لیگ جزیره داشته و یکه تاز جدول رده‌بندی است. اگر بتوانیم بازی همیشگی خود را به نمایش بگذاریم منچستریونایتد را از پیش رو برخواهیم داشت. برای تحقق این هدف باید متحد شویم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
* نتایج ضعیف شما در فصل جاری لیگا باعث شده تا صدای اعتراض هواداران رئال به ژوزه مورینیو و بازیکنان به گوش رسد، این گونه نیست؟
این واکنش قابل قبول است. با این حال معتقدم که تماشاگران باید صبر بیشتری از خود نشان دهند. بدون شک مورینیو مصلحت تیم را می‌خواهد و برای موفقیت رئال از جان مایه خواهد گذاشت. این را ما که در کنارش هستیم به خوبی احساس می‌کنیم. با این حال باید به نظر تماشاگران احترام گذاشت. به نظرم مورینیو بهترین سرمربی حال حاضر فوتبال جهان است. از او تا پای مرگ حمایت خواهم کرد. مورینیو تجربه زیادی دارد و تقریبا همه جام‌ها را به دست آورده است.
رونالدو
* در فصل جاری اختلافات و دو دستگی‌ها میان هواداران رئال به خاطر شما به وجود آمده است، علت چه بوده است؟
نمی‌دانم. پاسخ قاطعی در این زمینه ندارم. مدت‌ها است که خود من هم این سوال را از خودم پرسیده‌ام. کسانی که به من نزدیک هستند می‌دانند که چه جور آدمی هستم. کسانی هم که من را نمی‌شناسند می‌توانند هر گونه که دوست دارند فکر و قضاوت کنند. برای کسانی که از من انتقاد می‌کنند احترام قائل هستم چرا که می‌دانم برداشت آن‌ها درست نیست. باید انسان بداند که با این مسائل چگونه برخورد کند چرا که انتقاد جزئی از فوتبال است و همه بازیکنان با آن سر و کار دارند.
* موضوع جدایی شما از رئال مادرید حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته است. آیا این موضوع همچنان ادامه خواهد یافت؟
می‌خواهم تا پایان قراردادم در رئال بمانم. این موضوع کاملا برایم روشن است. با این حال نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.
* به سوال‌های شخصی بپردازیم. دلایل موفقیت در فوتبال را چه می‌دانید؟
بر این باورم که انسان با استعدادی هستم. برای رسیدن به هدف‌هایم تلاش زیادی کرده‌ام. یک فرد برای پی بردن به نقاط ضعفش باید تواضع داشته باشد. در طول دوران ورزشی‌ام تلاش کرده‌ام تا همواره یاد بگیرم. برای رسیدن به موفقیت لحظه‌ای دست از تلاش برنخواهم داشت.
* چندی پیش شما پدر شدید. چه احساسی دارید؟
آن لحظه زیباترین لحظه زندگی‌ام بود. نمی‌توان چنین لحظه‌ای را به وصف کشید. پدر شدن احساس خوشبختی و افتخار به فرد می‌دهد.
* آیا می‌خواهید او هم مثل شما فوتبالیست شود؟
تصمیم با خود اوست. طبیعتا دوست دارم او فوتبالیست شود. برای نزدیک شدن پسرم به مستطیل سبز و چهره شدنش تلاش خواهم کرد. اما تصمیم نهایی با خود اوست. هر تصمیمی که بگیرد در کنارش خواهم بود.
* آیا شهرت برای یک فوتبالیست بد است و زندگی او را مختل می‌کند؟
فوتبالیست بودن مزایا و عیب‌هایی دارد. گاهی اوقات فرد مجبور است که بعضی از چیزها را فدا کند. بعضی اوقات حتی نمی توانیم توانند کارهای روزمره خود را انجام دهیم. اما این شغلی است که با اختیار خودم آن را انتخاب کرده‌ام و اصلا پشیمان نیستم.
* آیا از دوران حرفه‌ای خود راضی هستید؟
بله. از آنچه انجام داده‌ام خوشحالم. هر آنچه را که دوست داشته باشم انجام می‌دهم. من فرد خوشبختی هستم. احساس می‌کنم به هدف و خواسته خود رسیده‌ام.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید