""

زبان صورت : چشم های قرمز،لپ های متورم،آکنه(قسمت اول)

0

صورت شما ،آینه سلامتی شما:

صورت ما با زبان بی زبانی با ما سخن می گوید.همان علایمی که در بدن دیده می شود ،زبان بدن است. زمانی که در آینه نگاه می کنید و متوجه می شوید چشم هایتان قرمز وصورتتان پر از جوش و آکنه شده وپوست و لبهایتان خشک است ونیز تار موهایتان ساز مخالف می زند و یا لثه هایتان ملتهب است،احتمالا بدنتان یا مشکلی مواجه شده است.همه این نشانه ها همان زبان صورت هستند که با زبان بی زبانی خبر از مشکلی در داخل بدنتان می دهد.

زبان صورت و عوامل بیماریه

زبان صورت

چشم های قرمز :

در بیشتر مواقع چشم هایی که بسیارسرخ شده اند ،نشان می دهند که فرد در شب قبل خواب کافی نداشته و تا صبح بیدار بوده است که در این صورت ،تنها با کمی استراحت ،کمبود خواب جبران می شود اما گاهی امکان دارد همین علامت نشان دهد که بیماری پنهانی در بدن فرد وجود دارد که نیازمند درمان پزشکی است،به ویژه ،اگر با درد و اختلال در بینایی همراه باشد

قرمزی و التهاب چشم می تواند ناشی از تب یونجه یا آلرژی هایی باشد که با مصرف چند  قرص  آنتی هیستامین قابل درمان است. چنانچه سرخی چشم های فرد همراه با درد شدید باشد ،در این زمان باید بسیار حساس بود و مشکل را جدی گرفت ،زیرا در این صورت ،احتمال دارد چشم دچار آب سیاه و یا افزایش ناگهانی فشا ر خون شده باشد ،در صورت بروز این مشکل ،فرد هرچه سریعتر باید به پزشک مراجعه کند.

red eyes

لپ های متورم نشانه چیست:

بسیاری از افرادی که دارای صورت لاغر و استخوانی دارند،آرزو می کنند‌ تا گونه های برجسته ای داشته باشند اما اگر ناگهان متوجه شدید که لپ هایتان پف کرده‌است ،این تورم ناگهانی گونه ها می تواند نشان دهنده کم کاری تیروئید باشد و در صورتی که متوجه نشانه های دیگری مانند خستگی و افسردگی نیز شدید ،به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بدهید. درمان این مشکل ساده است و پزشک بهتر می تواند کمکتان کند. در برخی از موارد لپ های متورم می تواند نشان دهنده مشکل دیگری مانند “سینوزیت” باشد.

صورت پر از آکنه:

ممکن است گاهی اوقات جوشی مزاحم بر روی صورت خود پیدا کنید، آن هم درست شب قبل از مهمانی و جشن تولدکه این کاملا طبیعی است  اما اگر نوجوانی را پشت سر گذاشته‌اید و آکنه ها هنوز بر روی صورت شما باقی مانده است ،این حالت می تواند نشان دهنده سندرم “تخمدان پلی کیستیک“باشد.

باید بدانید که از هر ده زن ،یک زن با این مشکل مواجه‌اند علایم دیگری مانند عادت های نامنظم ماهانه،اضافه وزن و آکنه نیز دارند.به  پزشک مراجعه کنید تا مشکلتان بررسی شود.درمان به موقع این مشکل احتمال مشکلات دیگری مانند کلسترول بالا و دیابت نوع  دو را از میان می برد.

ادامه دارد

اختصاصی پارس کده

قسمت دوم مقاله : زبان صورت: چشم های پف کرده، خشکی پوست

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید