""

زن فقیر ایرانی که به اشتباه پولدار شد

0

زن فقیر ایرانی با اشتباهی که یکی از بانک های کشور انجام داد به پول هنگفتی دست یافت.
www.parskadeh.ir
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات البرز از ماجرای ثروتمندشدن یک شبه‌ زنی پرده برداشت و گفت: اشتباه بانکی این پیرزن را برای مدتی ثروتمند کرد.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در گفت و گو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح این خبر با بیان اینکه چندی پیش فردی با مراجعه به پلییس فضای تولید و تبادل اطلاعات البرز اعلام کرد که مبلغ ۹۲ میلیون تومان از حساب بانکی وی به صورت غیرمجاز برداشت شده است، گفت: با توجه به حساسیت موضوع تحقیقات کارآگاهان پلیس فتا آغاز شد.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در بررسی اولیه دریافتند که این فرد از حساب خود که این پول برداشت شده است استفاده نکرده است گفت: مالباخته در اظهارات خود عنوان کرد که پس از آن که کارت عابربانک خود را از بانک تحویل گرفته است در گاوصندوق نگهداری می‌کرده و هیچ فردی جز او به این گاوصندوق دسترسی نداشته است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی فرضیه سرقت کارت عابربانک مالباخته را رد کردند، افزود: تحقیقات کارآگاهان ادامه داشت تا این که آنان متوجه شدند که تمامی مبلغ ۹۲ میلیون تومان به حساب پیرزنی منتقل شده است.

رییس پلیس فتای البرز با بیان اینکه تحقیقات نشان داد که این زن ۵۲ ساله متاهل و فاقد سابقه کیفری است گفت: با هماهنگی قضایی این فرد برای ارائه پاره‌ای توضیحات به دفتر پلیس فتا دعوت شد.

کاکوان با بیان اینکه این فرد که واریز مبلغ ۹۲ میلیون تومان را هدیه‌ای از سوی خدا می‌دانست،‌ گفت: این فرد در تشریح چگونگی اطلاع از واریز این مبلغ عنوان کرد که در حساب عابربانک وی مبلغ ۱۲ و ۷۰۰ تومان وجود داشت که برای خرید دارو به داروخانه مراجعه می‌کند اما پس از آن که ۱۰ هزار تومان دارو می‌خرد، متوجه می‌شود به جای آن که ۲۷۰۰ تومان باقی بماند ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان در کارت موجودی است.

وی با بیان اینکه این زن در ادامه اظهارات خود عنوان‌کرد: از آنجایی که می‌دانستم تنها مبلغ ۲ هزار تومان باید در کارت وجود داشته باشد برای چک کردن مجدد به سوپرمارکت محل مراجعه کرده و در آنجا موجودی حساب گرفتم که صاحب مغازه عنوان کرد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در حساب بانکی این زن وجود دارد.

کاکوان با بیان اینکه این زن برای اطمینان بیشتر به همراه پسرش برای چک‌کردن آخرین موجودی به عابربانک مراجعه می‌کند، گفت: با مراجعه به عابربانک متوجه می‌شود که ۱۰۷ میلیون تومان در حساب این زن قرار دارد.

وی با بیان اینکه این زن در ادامه اظهارات خود عنوان کرد که این اتفاق در حالی رخ داد که وی برای گرفتن یک میلیون تومان وام در مضیقه بود گفت: این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که پس از آن که متوجه شده در حساب بانکی‌اش ۱۰۷ میلیون تومان وجود دارد به علت ترس تا روزهای متمادی از خانه خارج نمی‌شد.

رییس پلیس فتای البرز با بیان اینکه پس از سه روز این زن با خروج از خانه و کنترل حساب بانکی‌اش متوجه می‌شود که مبلغ ۹۲ میلیون تومان در حساب بانکی‌اش وجود دارد گفت:‌ این زن در اظهارات خود عنوان کرد که با کسر ۱۵ میلیون تومان از حساب وی،‌ تصور می‌کرد که این اتفاق از سوی خداوند است گفت: پس از این اتفاق متهم شروع به مصرف پول‌های واریزی کرده به گونه‌ای که با پول‌های واریزی اقلامی همچون طلا و … خریده است.

کاکوان با بیان اینکه این اتفاق در حالی رخ داد که بر اساس اظهارات این زن وی برای گرفتن مبلغ یک میلیون تومان وام به بیش از پنج بانک مراجعه کرده بود، گفت:‌ این فرد با پول‌های واریزی مراسم عروسی برای پسر خود ترتیب داده و به جز مبلغ اندکی از پول‌های واریزی، مابقی را مصرف کرده بود.

وی با بیان اینکه ماموران پس از شنیدن اظهارات این زن متوجه شدند که وی نقشی در واریزشدن این مبلغ نداشته است، گفت: در تحقیقات مشخص شد که بانک مربوطه که مالباخته در آن اقدام به گشودن حساب بانکی کرده بود، دچار اخلال شده و اشتباه بانکی موجب به وجود آمدن این مسئله شده بود.

کاکوان افزود: تحقیقات تکمیلی در مورد این پرونده ادامه دارد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید