""

شاد شدن با موزیک غم انگیز

0

وقتی همه چیز آنطور که دوست دارید پیش نمی رود و به عبارت خودمانی تر آسمان دلت بارانی می شود. دوست داری در یک جای دنج با خود کمی خلوت کنی و با شنیدن یک موزیک غم انگیز احساساتت را بیرون بریزی. وقتی عزلت نشینی موقتی به پایان می رسد احساس می کنی تا اندازه ای  سبک تر شده است. اما واقعا شنیدن موسیقی غم انگیز می تواند باعث تمدد اعصاب افراد در شرایط غم انگیز و ناراحت کننده شود؟

رنجی که واقعی نیست

وقتی بدون هیچ دلیل خاصی به موسیقی غم انگیز گوش می دهید دچار غم و ناراحتی می شوید و مجازی است و می شود گفت که به وسیله یک عامل مجازی و کاملا امن دچار ناراحتی شده اید. در نتیجه زیاد هم بدتان نمی آید که کمی احساس غم و ناراحتی را تجربه کنید. به همین دلیل گوش دادن به یک موسیقی غم انگیز می تواند در شما باعث ایجاد حس آرامش شود.

موزیکی که نقش یک مشاور را دارد

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که گاه بعد از گوش دادن به یک موزیک غمگین ناگهان متوجه یک راه حل برای تغییر یک وضعیت غم انگیز شده اید؟ موزیک غمگین علاوه بر آرام کردن شما، نقش یک مشاور با واسطه را نیز دارد. وقتی تخلیه هیجانی تان را از طریق گوش دادن به موزیک غمگین انجام داید ذهنتان با تمرکز بیشتری و بهتری به حل مشکلاتتان خواهید پرداخت.

موزیک غمگین

موزیک غمگین

جنس درد موسیقی غمناک متفاوت است

اندوهی که از طریق شنیدن یک موسیقی غم انگیز در ما ایجاد می شود با اندوهی که به واسطه یک اتفاق بیرونی ما را غمگین و افسرده می کند تفاوت زیادی دارد. بازهم پژوهش ها بر روی افراد متفاوت نشان می دهد که جنس این نوع غم و اندوه شیرین و دل نشین تر از تحمل غم در دنیای واقعی است. بعضی از انواع موزیک های غمگین نوعی حس نوستالژی را بار دیگر در ما زنده کرده و ما را به یاد اتفاقاتی که در گذشته افتاده است می اندازد. یادآوری خاطرات نیز نوعی تسکین دردها و مشکلات افراد به حساب می آید که گوش کردن به موزیک غمگین این مزیت را داراست.

موزیک غمگین

موزیک غمگین

مشکلات اجتماعی و موزیک غمناک

بعضی از اوقات مشکلات اجتماعی و فقدان هایی را در جامعه خود می بینیم و جایی را برای بروز دادن آنها پیدا نمی کنیم. وقتی در یک موزیک غمناک خواننده آن مشکلات را همراه موزیک به بیان می کند از اینکه احساسات ما توسط شخص دیگری به صورت آشکار و معلوم به زبان موزیک درآمده است بسیار خوشحال می شویم و این موضوع باعث کم شدن فشار ناشی از تحمل مشکلات در ما خواهدشد.

خالی شدن هیجانات روحی با موزیک غمناک

بیشتر افرادی که در هنگام ناراحتی به شنیدن موزیک غم انگیز پرداخته اند تاکید داشته اند که شنیدن موسیقی غم انگیز باعث تخلیه احساسات درد و رنج حاصله از عامل خارجی را فراموش کرده و در حالت آرام تری قرار گرفته اند. شنونده موزیک در بین موزیک غم انگیز خود را به جای خواننده گذاشته و در نتیجه حس می کند که خود، خواننده مرثیه غمناک زندگی اش است. درنتیجه این حس تصویرسازی باعث کم شدن درد در او می شود.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید