""

طرز تهیه خوارک مرغ و قارچ رژیمی

0

یکی از دغدغه ­های امروزی اکثر مردم جهان این است بتوانند با پیروی از رژیم مناسب و درست زندگی سالم تری داشته باشند. داشتن یک بدن سالم و متناسب مستلزم اجرای برنامه غذایی مناسب می باشد که لزوماً مؤید این نکته نیست که شما خود را از خوردن بعضی از غذاها محروم سازید بلکه می توانید با اجرای یک رژیم غذایی مناسب می توانید به این مهم دست یابید.

استفاده از پروتئین در رژیم های غذایی همیشه توصیه شده است، غذای امروز برای اشخاصی که رژیم پروتئین دارند و از طعم تکراری مرغ خسته شده اند ما امروز طعم تازه ای از مرغ را به شما نشان می دهیم.

مواد لازم:

سینه مرغ………………………………………………………………………۳۰۰ گرم (میزان کالری = ۳۰۰)

ماست کم چربی…………………………………………………………….۲۰۰ گرم (میزان کالری = ۱۶۰)

قارچ…………………………………………………………………………….. ۱۰۰ گرم (میزان کالری = ۱۳)

سیر………………………………………………………………………………. ۴ حبه (میزان کالری = ۱۶)

دستور پخت

قارچ ها را به صورت باریک باریک برش بزنید و با دو حبه سیر خرد شده در شعله متوسط گاز تفت بدهید برای تفت دادن سیر احتیاجی به روغن ندارید، قارچ ها آب می اندازد و پخته می شود .

بعد از پخته شدن قارچ ها آنها را از ماهیتابه خارج کنید. سینه های مرغ را خیلی نازک خرد کرده و در یک قاشق غذا خوری روغن زیتون تفت بدهید، مرغ را خوب به هم بزنید که هم پخته شود و هم سرخ شود .

پس از اینکه مرغ ها کمی سرخ شدند دو حبه دیگر سیر را هم اضافه کنید و اجازه بدهید هم مرغ ها و هم سیر ها به صورت طلایی درآیند بعد به آن کمی نمک و فلفل اضافه کنید .

مرغ و قارچ شما آماده شده حالا برای بهتر شدن مزه آن پنج دقیقه قبل از اینکه شعله گاز را خاموش کنید ماست و قارچ را به ماهیتابه ای که مرغ ها در آن هستند بیفزایید تا مزه مواد با هم ادغام شود.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید