""

طرز تهیه کرم کارامل در خانه

0

دستور تهیه کرم کارامل حرفه ای

مواد لازم شکر……………………………………………………………………………………………… صد و شصت گرم آب……………………………………………………………………………………………………….شصت میلی لیتر
شیر کم چرب ……………………………………………………………………………. هشتصد و هفتاد و پنج میلی لیتر وانیل………………………………………………………………………………………………. دو قاشق چای خوری
تخم مرغ………………………………………………………………………………………………………………. چهار عدد سفیده تخم مرغ ……………………………………………………………………………………………………. چهار عدد شکر اضافه……………………………………………………………………………………………. صد و هفتاد و پنج گرم

طرز تهیه

۱) درجه ی فر اجاق خود را روی دویست درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

۲) شکر و آب را روی حرارت ملایم قرارداده، هم بزنید تا شکر به صورت کامل حل شود. دمای گاز را زیاد کنید تا آب شروع به جوشیدن کند. بگذارید آب داخل ظرف همچنان بجوشد تا زمانی که رنگ آن مایل به طلایی تیره شود. باید به یاد داشته باشید که در زمان جوشیدن آب، درب ظرف را نباید ببندید.

۳) شربت را داخل ماهیتابه بریزید و ماهیتابه را جوری قرار دهید تا تمام سطح آن، به طور یکسان دارای شربت باشد.

۴) شیر را روی اجاق بگذارید تا گرم شود. زمانی که شیر گرم شد آن را از روی حرارت بردارید و به آن وانیل را به آن بیفزایید. تخم مرغ ها، سفیده های تخم مرغ و شکر اضافی را که در مواد لازم قید شده، با هم ترکیب کنید و آن قدر به هم بزنید تا ترکیب یک دستی و یکنواختی درست شود. سپس به آرامی شیر را به آن ها اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا خیلی خوب با هم ترکیب شوند.

۵) کرم تهیه شده را از الک بگذرانید و آن را داخل ماهیتابه ی حاوی شربت بریزید. سطح ماهیتابه را به وسیله فویل بپوشانید و آن را درون ماهیتابه ی بزرگ تر دیگری قرار دهید. درون ماهیتابه ی بزرگ تر آب داغ بریزید، طوری که نیمی از ارتفاع ماهیتابه ی حاوی کرم کارامل را پُر کند. حال درجه فر را روی دمای صد و شصت درجه تنظیم کنید. بگذارید کرم کارامل به مدت یک ساعت داخل فر پخته شود تا زمانی که بتوانید یک چاقوی تیز را داخل کرم کارامل فرو کنید و پس از بیرون آوردن آن چیزی به اطراف چاقو نچسبد. ماهیتابه ی حاوی کرم را از ماهیتابه ی بزرگ تر خارج کرده، آن را در جایی قرار دهید تا مواد درون آن خنک شود. پس از آن که محتویات درون ماهیتابه سرد شد، سطح آن را با پلاستیک بپوشانید و به مدت ۱ شب داخل یخچال نگه داری بگذارید. ۶) کرم کارامل را چهل و پنج دقیقه پیش از سرو، از یخچال خارج کنید تا دمای آن به دمای محیط برسد. برای سرو با یک چاقو اطراف کرم کارامل را از ماهیتابه جدا کنید و سپس آن را به ظرف مورد نظر برای سرو منتقل کنید.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید