""

عوامل مؤثر در ناتوانی جنسی مردان

0

هفتاد و شش درصد از همسران معمولا در روابط خود با مشکلاتی روبه‌رو هستند. در صورتی که میل جنسی شما کم شده است یا احساس رضایت ندارید به این ده توصیه عمل کنید…

 ۱٫ رابطه جنسی را به طور منظم و مرتب برقرار کنید

هر اندازه رابطه جنسی زیادتری داشته باشید، ناتوانی جنسی کمتر به سراغ شما می‌آید چون رگها و اعصاب دخیل در انزال قوی‌تر می‌شوند. نتایج پژوهشهایی که در کشور فنلاند روی نهصد و هشتاد و نه مرد پنجاه و پنج تا هفتاد و پنج ساله انجام شد، نشان داد برقراری کمتر از یک بار رابطه جنسی در هفته احتمال ناتوانی جنسی را دو برابر می‌کند. برای پیشگیری از این ایجاد این مشکل، لازم است حتما در هفته ۱ یا ۲ بار رابطه جنسی داشته باشید.

 ۲٫ لاغر شوید، مخصوصاً در ناحیه دور شکم

نتایج پژوهش هایی که در سال دو هزار و شش روی دویست و هشتاد و شش مرد انجام شد، نشان داد هفتاد و چهار درصد مردانی که مبتلا به سندروم متابولیک هستند، دچار انزال زودرس می‌شوند. در حقیقت سندروم متابولیک می‌تواند در راندمان هورمون‌های جنسی مردانه اختلال ایجاد کند و سبب کاهش مدت نزدیکی و انزال زودتر از موعد شود. برای پیشگیری از این مشکل جنسی، مراقب این پنج نشانه باشید.

  1. اجازه ندهید اندازه دور کمرتان از صد و دو سانتی‌متر بیشتر شود.
  2. فشارخون‌تان نباید از سیزده روی هشت بالاتر رود.
  3. تری‌گلیسیرید خونتان بالا نرود.
  4. اچ.دی.ال یا کلسترول خوب خون پایین نیاید.

قند خونتان بالا نرود.

در صورتی که سه تا پنج مورد از موارد زیر در مورد شما صادق نیست یعنی به سندروم متابولیک مبتلا هستید.
۳٫مراقب فشارخون‌تان باشید
پانزده تا هفتاد درصد مردانی که دچار فشارخون بالا هستند، روابط جنسی رضایت‌بخشی ندارند. در واقع فشارخون بالا عروق خونی را تخریب می‌کند و سبب سختی و قطورشدن شرایین می‌شود که اصطلاحا به آن سختی شرایین یا تصلب شرایین می‌گویند. در نتیجه خون به راحتی در آلت تناسلی جریان پیدا نمی‌کند و نعوظ صورت نمی‌گیرد. به آقایان توصیه می‌شود به صورت مرتب فشارخون خود را اندازه بگیرند و آن را پایین‌تر از سیزده روی هشت حفظ کنند. بهترین کار برای پایین آوردن فشارخون استفاده کمتر از نمک، چربی و قند و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات است. فراموش نکنید استرس هم می‌تواند فشارخون را افزایش دهد.

۴٫مراقب کلسترول خونتان باشید

وقتی میزان چربی خون در مردان بالا می‌رود چربی در دیواره عروق رسوب می‌کند و سبب تنگی و غلظت خون می‌شود. این موضوع خود باعث ایجاد اختلال در نعوظ می‌شود و به دنبال آن اختلالات جنسی و ناتوانی بروز می‌کند. طبق پژوهش های  انجام‌شده از هر پنجاه مردی که دچار مشکلاتی در نعوظ هستند، بیست نفر دارای چربی خون بالا هستند.
داشتن تغذیه مناسب، مصرف نکردن زیاد قند و چربی و به ویژه چربی‌های ترانس و مصرف زیاد میوه و سبزیجات می‌تواند به کاهش چربی خون کمک کند. کاهش وزن و انجام فعالیت بدنی مرتب هم به کاهش کلسترول کمک می‌کند.
۵٫از پیش‌نیازها نگذرید
برقراری نزدیکی بدون پیش‌نیازها که نوازش کردن و برقراری رابطه عاشقانه است نباید تبدیل به عادت شود. زنان از این نوع رابطه‌ها لذت نمی‌برند و این موضوع می‌تواند به مرور زمان همسران را از هم زده کند و سبب بروز اختلالات در روابط شود.
۶٫مشروبات الکلی مصرف نکنید
الکل، سبب ضعیف‌ شدن عروق خونی و اعصاب درگیر در نعوذ می‌شود و ترشح تستوسترون توسط بیضه‌ها را افزایش می‌دهد. مصرف زیاد مشروبات الکلی سبب ناتوانی جنسی می‌شود. بهتر است مصرف آن را کاملا کنار بگذارید تا دچار اختلالات جنسی نشوید.
۷٫ سیگار نکشید
تحقیقات نشان داده است که کشیدن سیگار می‌تواند سبب ناتوانی جنسی شود. در واقع نیکوتین در عروق رسوب می‌کند و تنگ شدن عروق نعوظ را به تاخیر می‌اندازد. کشیدن روزی دو سیگار به میزان یک‌سوم جریان خون در بیضه‌ها را کاهش می‌دهد.
طبق تحقیقات انجام شده در سال دو هزار و هفت ترک سیگار می‌تواند به سرعت ناتوانی جنسی را بهبود دهد. از یاد نبرید که سیگار کشیدن می‌تواند سبب بروز ناراحتی‌های قلبی، افزایش فشارخون، دیابت و چاقی شود.

۸٫ ریکلس باشید

اضطراب های روزانه می‌تواند احتمال ابتلا به ناتوانی‌های جنسی را افزایش دهد. وقتی احساس واهمه یا اضطراب می‌کنید قدرت نعوظ کاهش می‌یابد. در صورتی که مردی احساس راحتی نکند این وظیفه همسر است که با نوازش گردن، کمر و پاها به آرامش او کمک کند.

۹٫مراقب قندخونتان باشید

افزایش قندخون می‌تواند بر رابطه جنسی اثر منفی داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت معمولا دچار گرفتگی رگ ها می‌شوند و در نتیجه نعوظ در آنها به خوبی صورت نمی‌گیرد. از سوی دیگر دیابت در کارکرد اعصاب آلت تناسلی هم اختلال ایجاد کرده و مانع نعوظ می‌شود.
کنترل قندخون و انتخاب برنامه غذایی مناسب می‌تواند تا حد زیادی از بالا رفتن قندخون جلوگیری کند.

۱۰٫خانم ها، به آقایان اعتماد به نفس بدهید

در صورتی که همسر شما به ناتوانی جنسی مبتلا شده با بیان این موضوع که این مساله چندان مهم نیست و درمان‌پذیر است و اینکه عشق در زندگی مشترک مهم‌ترین موضوع است سعی کنید به او اطمینان خاطر و اعتمادبه‌نفس بدهید تا برای معالجه مشکل خود زودتر اقدام کند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید