""

عکسی زیبا از اسالم در استان گیلان و آشنایی با جاده اسالم-خلخال

0

عکسی زیبا از اسالم گیلان

اسالم:اسالم از شهر های استان زیبای گیلان می باشد.

این شهر دارای جمعیتی حدود ۴۰۰۰۰ نفر می باشد و در تقسیم بندی کشوری جزئی از شهرستان تالش هست که البته در زمان هایی نیز مرکزیت تالش را به عهده داشته.

این شهرستان توسط رودی که از میان آن میگذرد به دو دسته تقسیم می شود.

جاده اسالم خلخال

اسالم در استان گیلان

اگر خواهان تصویر بکر و رویایی می باشید می توانید جاده ۷۰ کیلومتری اسالم به خلخال را طی نمایید تا طبیعت وحشی جنگلی،زنبورها و کندوهای عسل و دریاچه و آبشار را ببینید.

توجه داشته باشید که فصل تابستان را برای این گردش انتخاب نمایید تا از خنکی کوهپایه ها لذت ببرید چرا که اغلب نیمه دوم سال به علت برف و بارش کوهستانی جاده ها ممکن است بسته شود.

جاده اسالم به خلخال یک از جاذبه های گردشگری ایران است که تاکنون ناشناخته مانده و شاید بزرگترین حسن این جاده نیز همین باشد. جاده ای با یک مسیر پیچ  در پیچ که از خلخال در استان اردبیل شروع شده و با طی فاصله ای ۷۰ کیلومتری به اسالم در استان گیلان منتهی می شود.

کندوهای عسل در جاده اسالم-خلخال

جاده اسالم-خلخال

برای رفتن به این جاده خیال انگیز می توانید از راه مالرو که تنها مورد استفاده اهالی چند روستا و کوهنوردان و طبیعت گردان است، استفاده کنید. البته مسیر آسفالته اسالم به خلخال هم بی نظیر است جاده ای با شیب تند و پر از گردنه که اطراف آن پر است از درختان تنومند جنگلی و بوی رطوبت و طبیعی هزار رنگ.

ماههای اردیبهشت و خرداد این جاده حتی شما را شاعر می کند چرا که پوشیده از گل های زیبای شقایق است که در فضای مه آلود جلوه دیگری دارد.

در پیرامون شهر اسالم علاوه بر جاده اسالم – خلخال می توانید به جاذبه های گردشگری پارک جنگلی گیسوم. جاده اسالم به خلخال ومسجد جامع ولیعصر(عج) ومنزل جلال ال احمد و… اشاره کرد.

باز نشر : پارس کده

آشنایی با اسالم

 

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید