""

فایر فاکس جون تولدت مبارک

0

۱۰ سال پیش ، همین هفته بود که جد فایر فاکس از باتلاق کدهای موزیلا بیرون خزید و برای اولین بار بر پهنه وب ظاهر شد.نسخه ۰٫۱ این مرورگر که فونیکس نامیده می شد در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۲ منتشر گشت.

www.parskadeh.ir
یادداشت های مربوط به زمان عرضه موزیلا به خوبی درباره نوارابزار سفارشی و تنظیمات پیش فرض مناسب فونیکس صحبت می کرد.به عنوان مثال FAQ خیلی جالب بود و در آن نوشته شده بود: گفته می شود این مرورگر بسیار سبک است و حجم بالایی ندارد در حالیکه فونیکس MB8 است. ما به دروع احمقانه آنها می خندیم!


“در فونیکس فایهای زیادی هست که در موزیلا نادیده گرفته می شدند اما علاوه براین هم مجموعه جدیدی از فایلها را دارد. این مجموعه هزاران فایل غیرضروری موزیلا را در خود دارد اما ما تا کنون فایلهای قدیمی را جدا نکرده ایم. این مجموعه همچنین شامل تم های مدرن و کامپوزر های UI هم می شود. به طور خلاصه باید گفت ما هنوز هیچ کاری برای کاستن از حجم این برنامه نکرده ایم اما توقع داریم که آن را اندکی تلاش به MB6 برسانیم.”
یادتان می آید، آن زمانها ، این تعدادMB به چه معنی بود و چقدر از فضای هارددیسک را اشغال می کرد؟
شاید اپرا، به خاطر گستراندن مرزهای مرورگرهای وب سزاوار تقدیر بیشتری باشد اما امروزه این پهنه گسترده وب بدون وجود مرورگری به نام فایر فاکس قابل تصور نیست. به باور ما، موزیلا شبیه یک مکان تاریک اختصاصی است، آن هم یکی از بهترین ها، البته نه برای مدت طولانی!
پس، تولدت مبارک فایرفاکس عزیز و به خاطر همه فایلهای اپن سورست ممنونیم!

منبع:خبرآنلاین

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید