""

فواید کاکائو و جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی

0

به دنبال تحقیقاتی که بر روی اثر کاکائو در جلوگیری از حملات قلبی بررسی شد، محققان به این نتیجه رسیدند که خوردن کاکائو با کاهش خطر امراض قلبی- عروقی مرتبط است.

جالب است بدانید تمامی گیاهان، رنگدانه‌هایی دارند که می‌توانند از بروز امراض جلوگیری کنند و در سلامت انسان نقش مهمی دارند. مثلاً ماده سولفورافان که در کلم بروکلی موجود است، از وقوع سرطان (Cancer) پیشگیری می‌کند و همچنین ماده آلیکین در سیر و رنگدانه کپسایسین درانواع فلفل از حملات قلبی جلوگیری می‌کنند.

گیاه کاکائو نیز، مثل سایرغذاهای گیاهی، املاح و مواد آنتی اکسیدان ویژه خود را دارد که باعث کاهش ابتلاء به امراضی مثل بیماری قلبی می‌شود.

co191

آنتی اکسیدان قوی موجود در دانه‌ی کاکائو، فلاوونوئید می‌باشد. مواد آنتی اکسیدانی شامل ویتامین سی، ویتامین اِی، بتاکاروتن و… هستند که می‌توانند مانع وقوع امراضی مثل سرطان، بیماریهای قلبی و عروقی شوند.

یک مطالعه نشان داد که دو ساعت پس ازخوردن کاکائو سطح فلاوونوئیدهای خون افزایش می‌یابد. مطالعه ای دیگری بیان کرد که شش ساعت پس ازخوردن کاکائو، همان اثرات آسپرین در مانع شدن از لخته شدن خون درشخص به وجود می‌آید.

هرگاه در بدن شما،LDL- کلسترول مضر بهLDL اکسیده، تبدیل شود می‌تواند در سرخرگ ایجاد پلاکت وگرفتگی کند. این پژوهش ها نشان داد که فلاوونوئید موجود در دانه‌ی کاکائو، از تبدیلLDL بهLDL اکسیده جلوگیری به عمل می آورد و در نتیجه این که مانع از گرفتگی رگ‌ها می‌شود. همچنین یک سوم چربی کاکائو را، اسید چرب اولئیک تشکیل می‌دهد که یک اسید چرب غیر اشباع است و در روغن زیتون نیز وجود دارد و برای بیماری قلبی- عروقی مفید می‌باشد.

فلاوونوئیدها غیر از کاکائو، در انواع مختلف توت، انواع فلفل، هویج، گوجه فرنگی و بسیاری از مواد غذایی دیگر پیدا می‌شوند. کاکائوی خالص و تصفیه نشده، تلخ است که تولید کنندگان برای تهیه شکلات کاکائویی و از بین بردن طعم تلخ کاکائو، مقدار زیادی شکر و روغن به آن می افزایند در نتیجه با خوردن شکلات کاکائویی مقدار زیادی انرژی اضافه بر سازمان دریافت می‌کنید که بدن شما به آن احتیاجی ندارد و احتمال دارد شما را برای ابتلاء به بیماریهای قلبی مستعد کند. همچنین شکر و روغن خواص آنتی اکسیدانی کاکائوی خالص را از بین می‌برد.

پس می‌توان گفت شکلات تهیه شده از کاکائو به دلیل انجام عمل فرآوری در کارخانه، خواص مفید دانه کاکائوی را ندارد ولی کاکائوی خالص و تصفیه و پالایش نشده اثر آنتی اکسیدانی زیادی در جلوگیری از امراض قلبی دارد.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید