""

لباس چوقا بر تن بازیگر زن ایرانی (مینا ساداتی)

1

مینا ساداتی که به نوعی از بازیگران پرکار جشنواره فجرامسال بود با لباس چوقا که لباس محلی مردان چهارمحال و بختیاری بود بر روی فرش قرمز ظاهر گردیده بود.

چوقا که لباسی است نه سیاه و نه سفید بلکه ترکیبی از این دو رنگ است دارای آستین کوتاه و بلندی آن تا پایین زانو می باشد که لباس عشایری قوم بختیاری در غرب ایران است.

مینا ساداتی با پوشیدن این لباس به نوعی احترام به این قوم و ارزش نهادن به قوم بختیاری می باشد و اینکه دربرخی ار سایتها می خوانیم که این نوع پوشش نوعی بی احترامی به این قوم می باشد به هیج وجه درست نمی باشد.

توجه داشته باشیم پیش از مینا ساداتی علی کریمی و احمدی نژاد و قالیباف نیز این لباس را بر تن کرده بودند.

در ادامه عکس های طرح چوقا را بر تن مینا ساداتی مشاهده می نمایید و همچنین در ادامه لباس چوقا را بر تن علی کریمی و قالیباف و احمدی نژاد مشاهده می نمایید.

مینا ساداتی و شهاب حسینی

مینا ساداتی و لباس چوقا

مینا ساداتی و شهاب حسینی

مینا ساداتی و لباس چوقا

لباس چوقا بر تن علی کریمی

لباس چوقا بر تن علی کریمی

لباس چوقا بر تن قالیباف

لباس چوقا بر تن قالیباف

لباس چوقا بر تن احمدی نژاد

لباس چوقا بر تن احمدی نژاد

 

 

 

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. سلام. اولا که لباس چوغا بختیاری متعلق به قوم بزرگ بختیاری میباشد و لازم به ذکر است بگویم اصل تمدن بختیاری و تاریخ آن در شمال خوزستان (ایذه و مسجد سلیمان و شهرهای کوچکتر) پدید آمده و مرکز حکومت لر بزرگ در زمان ایلخانی شهر ایذه بوده است. پس شما در متن خبر گذب متشر کردید “””مینا ساداتی که به نوعی از بازیگران پرکار جشنواره فجرامسال بود با لباس چوقا که لباس محلی مردان ؟؟؟چهارمحال و بختیاری؟؟؟ بود بر روی فرش قرمز ظاهر گردیده بود.”””
    دومین نکته اینکه بنظر من اینکار توهین به قوم بختیاری بوده چراکه این لباس مخصوص مردان (بختیاری) می باشد و اگر زنی آن را بر تن کند احتمالا قصد توهین دارد مثلا تصور کنید یک زن لباس مردانه عربی بپوشد!!!
    **** اصلا از سایتتان خوشم نیامد***باتشکر

نظر خود را بیان کنید