""

مشکی پوشان بخوانند(روانشناسی مشکی پوشان)

0

رنگ‌ها پیام‌های متفاوتی دارند و انتخاب همیشگی یک رنگ از لایه‌های پنهانی شخصیت ما خبر می‌دهد. در صورتی‌که خودتان یا یکی از اطرافیان نسبت به انتخاب رنگ مشکی تمایل نشان می‌دهد و بیشتر مواقع او را مشکی‌پوش می‌بینید ، همین جا فرصت خوبی است تا بعضی از ابعاد شخصیتی او را بهتر بشناسید.

۱٫    قدرت طلب

اگر به پوشیدن لباس‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، پرستیژ اجتماعی و قدرت برای شما مهم است. فردی مستقل هستید که بیشتر مواقع تصمیم  نهایی را خودتان می‌گیرید و دوست دارید روی پای خودتان بایستید، زندگی را به تنهایی مدیریت کنید و از پس موقعیت‌های سخت زندگی بر آیید. با این وجود گاهی اوقات محافظه‌کار می‌شوید و به دلیل حفظ شرایط و از دست ندادن قدرت، آهسته و آرام پیش می‌روید. رنگ مشکی گاهی اوقات عاملی محدودکننده است و شما را از ریسک و خطر کردن باز می‌دارد که این موضوع گاهی اوقات مشکلاتی برای مشکی دوستان ایجاد می‌کند.

۲٫    جدی و تهدیدآمیز
یک مشکی‌پوش بیشتر مواقع خیلی جدی است و از داشتن این شخصیت لذت می‌برد. با این وجود گاهی اوقات مشکی بیش از حد برای مشکی‌پوشان خوشایند نیست. درصورتی‌که اگر کمی رنگ متفاوت هم به محیط زندگی و لباس‌های‌شان راه دهند خشونت‌شان کاهش می‌یابد و شادی بیشتری را تجربه می‌کنند. شاید میل به سرگروهی و قدرت‌طلبی مشکی‌پوشان سبب شود گاهی اوقات دوستان و همکاران مشکی‌پوشان با دیدن این افراد احساس خطر کنند و رفتارهای دیکتاتورانه یک مشکی‌پوش برای‌شان آزاردهنده باشد.

۳٫     بی‌احساس و پیچیده

افرادی که به رنگ سیاه زیاد علاقه دارند، به احساسات و عواطف توجه نمی‌کنند و احتمال دارد از نظر شخصیتی پیچیده به نظر برسند. در نتیجه احتمال دارد دیگران هنگام نشست و برخاست با آنها احساس خوشایندی نداشته باشند. علاقه مندان به رنگ سیاه نمی‌توانند به راحتی اعتماد طرف مقابل را جلب کنند، از این رو ممکن است دوستان صمیمی زیادی نداشته باشند. از سوی دیگر انتظار نداشته باشید که مشکی پوشان افرادی رمانتیک و احساساتی باشند. این افراد کمتر رمانتیک هستند و بیشتر اوقات با بخش جدی زندگی‌شان همزیستی دارند.

بیانیه زندگی سیاه پوشان دوری و دوستی است و در هر موقعیتی فاصله‌شان را از دیگران حفظ می‌کنند. عواطف و احساسات شخص مشکی‌پوش به او اجازه نمی‌دهد به دیگران زیاد نزدیک شود و یک دیوار بین او و بقیه افراد وجود دارد. رفتارهای غیر دوستانه در میان طرفداران رنگ سیاه دیده می‌شود و کمتر نسبت به برقراری ارتباط صمیمی دو طرفه تمایل دارند.

۴٫  نوجوانان هوادار مشکی

بعضی از نوجوانان به صورت ناگهانی به رنگ سیاه علاقه‌مند می‌شوند و در همه بخش‌های زندگی‌شان ردپایی از سیاه را می‌بینید. ماهیت دوره نوجوانی این است که فرد می‌خواهد هویت خود را پیدا کند و شاید رنگ‌هایی را انتخاب کند که دیگران آنها را مطرود می دانند یا برای‌شان قابل قبول نیست. در واقع احتمال دارد نوجوان در جواب به مخالفت اطرافیان به سمت رنگ مشکی جذب شود و انتخاب رنگی که مقبول والدین نیست، برایش جالب باشد.

روانشناسان به پدر و مادر توصیه می‌کنند که اگر فهمیدند شدند فرزندشان به‌طور افراطی به مشکی علاقه دارد، مضطرب و نگران نشوند و او را از رنگ مورد علاقه‌اش منع نکنند. شاید این افراد مایل باشند بر علیه سنت‌ها و فرهنگ رایج خانواده رفتار کنند و شنا برخلاف جهت آب را ترجیح دهند. مشاهد این رفتار از یک نوجوان یا جوان مشکی‌پوش بعید نیست و انتظار می‌رود مشکی‌پوش چنین رفتاری را از خودش بروز دهد.

افرادی که سیاه دوست دارند با داشتن رنگ مورد علاقه‌شان در قالب پوشاک، چیدمان خانه، خودرو و. . . به آرامش می‌رسند. بعضی وقت‌ها با انتخاب رنگ سیاه از دنیای واقعی فاصله می‌گیرند و در افکار انتزاعی فرو‌می‌روند.

لباس مشکی

۵٫ به دنبال برترین ها

آرمانگرایی ویژگی دیگر آدم‌های هوادار رنگ سیاه است. وقتی می‌بینید افرادی در هر شرایطی اول از همه به رنگ سیاه فکر می‌کند، باید بدانید که این افراد می‌تواند خودشان را از وضعیت و شرایط بد و آزار دهنده خارج کرده و حتی از شرایط بد و منفی، به نفع خودشان استفاده کنند. با این وجود ممکن است برحسب شرایط لذت و خوشی‌های زیادی در زندگی‌شان نداشته باشند و هر روز احساس کنند زندگی‌شان تهی از احساسات خوشایند است. مستقل بودن ویژگی دیگر این افراد است.

اگر قرار است با مدیری کار کنید که هر روز لباس سیاه می‌پوشد، بهتر است بدانید متقاعد کردن او کار راحتی نیست. افراد تیره پوش در کارشان قاعده و اصول مشخصی دارند و کمتر به رایزنی و تبادل نظر با دیگر افراد معتقد هستند. از ایستادن مقابل دیگران نمی‌ترسند و برای به کرسی نشاندن نظرات و عقایدشان تلاش می‌کنند. از جمله ویژگی دیگرشان این است که به جزئیات زیاد توجهی نمی کنند و دوست دارند هر کاری را به بهترین حالت ممکن به اتمام برسانند.

عکس

۶٫  بدبین

این احتمال وجود دارد که علاقه به رنگ سیاه از یک منفی‌نگری درونی خبر دهد. افرادی که همیشه سراغ رنگ سیاه می‌روند، احتمالا نیمه خالی لیوان در زندگی‌شان مهمتر است و نسبت به داشتن افکار منفی گرایش دارند. شاید هم به دلیل گذراندن یک دوره سخت در زندگی- مانند غم از فوت عزیزان، مریضی و سوگواری- دچار این انتخاب شده باشند تا به کمک رنگ سیاه احساسات درونی‌شان را ترمیم کنند و این رنگ مرهمی بر زخم‌های آشکار و پنهانی آنها باشد.

  • روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید که بعضی از افراد با انتخاب سیاه از احساسات خودشان مراقبت می‌کنند. در واقع مشکی حائلی بین دنیای بیرونی و درونی فرد است و به او کمک می‌کند به آرامش درونی برسد، احساسات و عواطفش را کمتر با دیگر افراد در میان بگذارد و کمبود اعتماد به نفس یا سایر بخش‌های آسیب‌پذیر روحی را پشت مشکی پنهان کند.
  • هنگام مصاحبه‌های شغلی در مورد به تن کردن لباس تیره و سیاه محتاط باشید چون ممکن است نشان دهد فردی تهدیدآمیز هستید و هدف خوبی در سر ندارید. البته در ‌مهمانی‌های شب پوشیدن لباس سیاه شیک‌تر است و از قدرت شما حکایت می‌کند. این رنگ با برخی از احساسات منفی مانند حس گناه، ترس یا فوت هم در ارتباط است. سیاه در کنار رنگ‌های دیگری مانند سورمه‌ای و بنفش تیره برای ‌مهمانی‌های رسمی مناسب به نظر می‌رسد. به بانوان توصیه می‌شود همراه با لباس شب تیره، از زیورآلات براق استفاده کنند تا ظاهری شیک و آراسته‌تر داشته باشند.

منبع: وب سایت بیتوته

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید