""

نرم افزارهای کنترل کودک در اینترنت و همه روشهای محافظت از کودک

0

نرم افزارهای کنترل کودک (قسمت اول)

با این برنامه ها دیگر لازم نیست نگران بچه ها باشید.
درست همان وقتی که از یک صفحه ی اشتباهی در اینترنت سر در می آوریم یا وقتی کسی در گروه دوستانه تصویر یا جوکی را می فرستد که مناسب کودکمان نیست، ته دلمان می لرزد که چه وقت کودکمان این چیزها را خواهد دید. بیخود نیست که عصر حاضر را عصر ارتباطات نامگذاری کرده اند. تا همین چند سال قبل برای استفاده از اینترنت باید از دایل آپ استفاده می کردیم که صدایش تا ده تا خانه آنطرفتر هم می رفت اما حالا هر گوشی یا تبلتی به راحتی یه اینترنت بی سیم خانگی یا شبکه ی موبایل وصل است، این یعنی دیگر والدین نمی توانند به راحتی گشت و گذار کودکشان را در فضای مجازی کنترل کنند با اینکه آخرین نسخه های ios و اندروید و حتی موتورهای جستجو گر امکاناتی برای ایجاد محدودیت و و فیلترینگ دارند اما همچنان نگرانی هایی برای والدین وجود دارد . شاید بهترین راه این باشد که خودمان یک قدم جلوتر از فرزندمان حرکت کنیم و از قبل محیط فضای مجازی را برای کودکمان امن کنیم. در این مطلب چند تا از بهترین برنامه ها و روش های کنترل والدین را معرفی می کنیم.
۱ my mobile watchdog
این برنامه امکانات خوبی به والدین می دهد مثل کنترل تاریخچه ی تماس ها، کنترل پیام های فرستاده شده به دستگاه، مسدود کردن صفحات وب و ایجاد محدودیت زمانی ، بلاک کردن و اجازه ی دسترسی به برنامه از راه دور، یک امکان خوب دیگر این برنامه، قابلیت پیدا کردن کودک از طریق چی پی اس است. این نرم افزار بر روی سیستم عامل های اندروید قابل اجراست و برای ios به اسم watchdog وجود دارد.
۲ child control
با استفاده از این نرم افزار می توانید محدودیت های مورد نظر خود را ایجاد کنید و با خیال راحت اجازه ی استفاده کودکان از کامپیوتر را بدهید.
این نرم افزار می تواند دسترسی به فولدرها، فایل ها، نرم افزارها، بازی ها را محدود کند. یا فقط در ساعت های خاصی اجازه ی کار با کامپیوتر را بدهد. همچنین توسط این نرم افزار می توانید با سلیقه ی خود بعضی سایت ها را فیلتر کنید. این نرم افزار بر روی تمام سیستم عامل ها قابل اجراست.

نرم افزارهای کنترل کودک

نرم افزارهای کنترل کودک

۳ safer kid یا kid locker
این محصول گزارش های آنلاین همراه را با جزئیات در مورد ردیابی مکانی و زمانی ارائه می دهد. با استفاده از این نرم افزار می توان میزان مصرف اینترنت و لیست برنامه های استفاده شده ی مخاطبین را کنترل کرد. این نرم افزار بر روی سیستم عامل های اندروید قابل اجراست. و برای ios به اسم safer kid وجود دارد.
۴ NQ Family Guardian
این برنامه هم موقعیت مکانی کودک را اعلام می کند و هم گزارشی از فعالیت های الکترونیکی او مثل دانلودها، ایمیل ها و پیغام ها را به اطلاع پدر و مادرها می رساند . این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید قابل اجراست.
۵ Kids place
این برنامه مناسب زمانی است که می خواهید مدت محدودی دستگاه خودتان را در اختیار فرزندتان قرار دهید . برای ورود به این برنامه و همچنین هنگام خروج یک رمز چهار رقمی را که از پیش تعیین شده است لازم دارد. با استفاده از این برنامه می توانید تماس، ارسال پیام یا نصب و پاک کردن پیام های جدید را غیر فعال کنید. همچنین می توانید تماس های دریافتی را حتی موقع اجرا ، غیر فعال کنید و اینترنت و سیگنال های بی سیم را هم قطع کنید.این نرم افزار برای اندروید قابل اجراست.
۶ You tube kids
با این برنامه تنها فیلم های کودکانه و دارای محتوای اخلاقی در دسترس کودکان قرار می گیرد.

ادامه دارد…..

 

همشهری

منبع : پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید