""

نرم افزارهای کنترل کودک در اینترنت و همه روشهای محافظت از کودک -قسمت دوم

0

نرم افزارهای کنترل کودک و اینکه چگونه از کودک خود در برابرانبوهی از داده های غیر مفید محافظت نماییم را در قسمت اول بررسی نمودیم و اکنون قسمت دوم و پایانی

 

نرم افزارهای کنترل کودک در اینترنت

۷-Browser for kids lite

این نرم افزار یک موتور جستجوگر است که با توجه به سن فرزندتان فیلترهایی بر روی صفحات اینترنتی انجام می دهد تا در جواب جستجوهایش محتواهای نامناسب پیشنهاد نشود. این نرم افزار برای ios قابل استفاده است و برای اندروید با اسم Safe internet browser for kids

۸ Kidrex
این وب سایت موتور جستجوی گوگل برای کودکان و نوجوانان است. با این موتور نتایجی که مطالب نامناسب برای کودک دارد، در فهرست جستجو نمی آیند. همچنین می توان واژه های نامناسب را برای این برنامه تعریف کرد تا آن ها را حذف کند. موتورهای جست و جوی سفارشی دیگر نیز مانند study search و aga-kids و yahoo-kids نیز وجود دارند که تقریبا همین کار را انجام می دهند.
۹ Salfeld Child Control
نام نرم افزاری است که والدین به کمک آن قادر خواهند بود رفتارهای فرزندانشان را کنترل کنند.
این نرم افزار به والدین این توانایی را می دهد تا بتوانند دسترسی فرزندان به اینترنت را قطع یا محدود کنند . به عنوان مثال به کمک این نرم افزار می توان تعیین کرد که تنها در روزهای خاص و مشخص شده در طول هفته، فرزندان حق دسترسی به اینترنت را دارند. همچنین می توان مدت کارکرد فرزندان با کامپیوتر را به صورت زمان های تعیین شده در هر روز مشخص کنند. به عنوان مثال می توان تعیین کرد که کامپیوتر در طول هفته تنها در پنج روز و چند ساعت روشن باشد. این نرم افزار روی رایانه های خانگی با هر سیستم عاملی قابل نصب است.
۱۰ MM guardian parental control
با استفاده از این برنامه می توان، در پیام ها تماس های دریافتی و دسترسی به برنامه ها کنترل داشت .
علاوه بر این با ارسال یک پیام کوتاه می توانید دستگاه فرزندتان را قفل کنید . این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید و ios قابل اجراست.

کودک و اینترنت

۱۱ فیلتر کردن موتورهای جستجو
به نظر می رسد برای جستجوهای اینترنتی در موتور جستجوگر گوگل بهترین و کم خطا ترین راه استفاده از فیلترینگ خود گوگل است که از مسیر زیر می توان آن را فعال کرد
در صفحه اینترنتی google وارد قسمت تنظیمات و سپس تنظیمات جستجو شوید و در قسمت فیلترهای جستجوی امن ، گزینه ی نتایج فیلتر شده را فعال کنید.
۱۲ Net Nanny
این برنامه به والدین امکان می دهد برنام های نصب شده را ببینند . در زمان نصب یک برنامه نوتیفیکیشن دریافت می کنند و حتی اجازه برنامه بدون تایید را نمی دهد. این نرم افزار بر روی تمام سیستم عامل ها قابل اجراست.
Anti Porn
این نرم افزار مخصوص مسدود سازی سایت های مستهجن است. اگر این افزونه را نصب کنید، به صورت پیش فرض سایت های مستهجن را بلاک می کند. در قسمت تنظیمات این نرم افزار هم می توانید سایت های دیگری را که از نظر شما مناسب نیستند اضافه کنید. از دیگر قابلیت های این افزونه گذاشتن پسورد بر روی تنظیمات است که هبچ کس نمی تواند تغییری در آن ایجاد کند. این نرم افزار بر روی ویندوز قابل نصب است و برای ios با نام adult content in safari و قابلیت فایر فاکس را افزایش می دهد. برای انددوید با نام Porn blocker browser وجود دارد.
Fox filter
نحوه کار این نرم افزار به این شکل است که قبل از ورود شما به یک سایت سریعا محتوای آن را چک می کند و اگر مناسب تشخیص ندهد هشدار می دهد. این افزونه برای پدر و مادرهایی که نگران وبگردی بچه هایشان هستند بسیار عالی است. این نرم افزار بر روی ویندوز قابل نصب است و برای ios با نام mobicip safe browser with parental control وجود دارد.

 

نرم افزارهای کنترل کودک در اینترنت – قسمت اول

منبع : همشهری

پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید