""

نکاتی برای خانم های پا به ماه (نهمین ماه بارداری)

1

در ماه نهم بارداری ، بچه به نهایت رشد خود رسیده و هر لحظه آماده تولد است . در ماه نهم سر کودک به سمت پایین ، در انتهای رحم قرار می گیرد. این حالت کودک را برای تولد آماده می کند.

تعداد لگد ها و تکان ها مهم است

هر خانمی باید پس از ماه ششم بارداری از تعداد دفعات تکان خوردن و لگد زدن فرزند خود آگاه باشد. تعداد دفعات لگد زدن و تکان خوردن به نوعی نشان دهنده سلامت کودک است. هر روز زمان بگیرید و ببینید چه مدت طول می کشد تا کودک ۱۰ بار تکان بخورد یا لگد بزند. شما باید در طول ۲ ساعت حدود ۱۰ تکان کودک را احساس کنید. البته در اکثر موارد ، این تعداد در دو ساعت بیشتر است. راه دیگر این است که در هر سی دقیقه تعداد دفعات تکان خوردن کودک را اندازه گیری کنید ، کودک حداقل باید ۳ بار تکان بخورد.

معاینات مهم در ماه نهم بارداری

در نهمین ماه بارداری ، هر خانمی باید هفته ای یکبار برای انجام معاینات ضروری باید به پزشک مراجعه نماید. متخصص در معاینات پزشکی، این موارد را بررسی می کند: وزن، فشار خون، وضعیت ادرار، ضربان قلب، ارتفاع بالای رحم، اندازه و وضعیت قرار گیری کودک، میزان ورم پاها خصوصا اگر با سر درد ، تغییر در بینایی و درد شکم همراه باشد. اندازه گیری دهانه رحم، تعداد و شدت انقباض رحم

(سبک زندگی مادر در دوره بارداری بر روی وزن بچه‌ها تاثیر دارد)

زن باردار در نهمین ماه حاملگی

زن باردار

تاریخ زایمان

اکثر پزشکان تاریخ زایمان را پس از گذشت ۴۰ هفته در نظر می گیرند. اما فقط ۴ درصد خانم ها در تاریخی که پزشک برای آنها تعیین می کند زایمان می کنند. اکثر خانم ها حدود دو هفته قبل یا بعد از تاریخی که پزشک پیش بینی کرده است زایمان می کنند. به همین دلیل از ابتدای ماه نهم بارداری ، باید همواره به علائم زایمان توجه داشته باشید.

نگرانی های ماه نهم بارداری

خونریزی در ماه نهم بارداری امری جدی است و نباید نادیده گرفته شود . خونریزی ممکن است خفیف یا شدید یا همراه با درد در قسمت پایینی شکم باشد . یکی از علل خونریزی ممکن است ناشی از مشکل جفت در جنیبن باشد. علت دیگر ممکن است ناشی از پارگی در قسمتی از رحم باشد.

تاخیر در زایمان

معمولا پس از گذشت هفته ۴۰ و عدم تولد نوزاد ، خانم ها جار نگرانی زیادی می شوند. اما باید نوجه داشت که در اکثر موارد ، تاخیر در زایمان به علت اشتباه در محاسبه تاریخ و زمان بارداری است و با مشکلی جدی همراه نیست. معمولا خانم ها در این زمان احساس سنگینی و خستگی می کنند . پس بهتر است تا می توانند استراحت کنند اما اگر کودک واقعا در به دنیا آمدن تاخیر کرده است ، می توانید با انجام برخی آزمایشات، مانند سونوگرافی  از سلامت او مطمئن شوید. همچنین ممکن است زایمان طبیعی ممکن نبوده و با سزارین همراه باشد.

منبع : پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید