""

نیازهای دیده نشده مردان (زنان بدانند)

0

من می دانم که مرد من مرد خودم است. من به مردم اطمینان دارم.

ته دلمان قرص قرص است که مردمان مرد است و بیدی نیست که با این بادها بلرزد. اما به ظاهرشان نباید توجه کرد. آنها همانگونه که تکیه گاه چهاردیواری منزلمان هستند، اگر از نظر عاطفی و روحی تامین نباشند، می توانند خیلی شکننده شوند و این به آن معنی است که خانه ی ما صدمه می بیند.

آقایان در زندگی شان چند نیاز مهم دارند مانند:گ

احترام

یکی از اساسی ترین مسائلی که ذهن مردان را درگیر می‌کند، مقدار احترامی است که از همسر خود انتظار دارند. آقایان شاید این مورد را هیچ وقت به زبان نیاورند، اما بدون‌شک یکی از دلیل های پرخاشگری‌ها و ناسازگاری‌های آن‌ها، عدم دست‌یابی به احترامی است که از همسر خود انتظار دارند. اگر به این مطلب که می‌گوییم صددرصد ایمان ندارید، از همسرتان بپرسید. احترام گذاشتن به همسر چیز غیرعادی و دشواری نیست.

همین حدی که شما به فکرها و عقیده ها و رفتارها و احساسات مرد زندگی خود احترام بگذارید، او را آرام خواهد کرد. اگر همسرتان می‌گوید که خسته است، سکوت و درک شما در آن لحظه جوابی در جهت احترام‌گذاشتن به شریک زندگی تان خواهد بود. چندین بار پیش آمده که همسرتان بگوید که خسته است و شما با اصرار زیاد به او می‌گویید که باید به خرید بروید؟

تشویق

آقایان دوست دارند که توسط شریک زندگی خود تشویق و تحسین شوند. ولی فرق بین تشویق واقعی و تعریف و تمجید بی‌دلیل را به خوبی درک می‌کنند. به‌جای تمجیدهای متملقانه در برابر فامیل و دوستان که ظاهری کاملاً غیرطبیعی دارد، در خلوت خود با او به همسرتان بگویید که او بی همتاست و از کارهایی که انجام می‌دهد مثال بزنید و بگویید: فلان کار را عالی به پایان رساندی یا تو در انجام آن کار نظیر نداری.

حواستان به خودتان باشد

قسمتی از زندگی آقایان، همسرشان است. شاید این اعتراف را از هیچ کدام از آقایان نشنیده باشید که بگوید: زیبایی و ظاهر تو برایم مهم است چون عاشقت هستم! اما واقعیت این است که مردها به دلیل این که به شریک زندگی خود علاقه دارند، انتظار دارند او را همیشه آراسته و مرتب ببینند. آن‌ها از این‌که همسرشان برای خودش وقت می‌گذارد و سعی می‌کند تا زیبا به نظر برسد خوشحال می­شوند. کمی آرایش ساده و آراستن موها شما را تا حد زیادی جذاب می‌کند.

بلند حرف نزنید

فریاد زدن کار درستی نیست. کارهای ناپسندی مانند فریاد زدن و بلند صحبت کردن نه برای زن‌ها خوشایند است و نه برای مردها. وقتی‌که پیش همسرتان هستید، به صورت آرام صحبت کنید. میزان صدایتان را به صورتی تنظیم کنید که همسرتان از حرف زدن شما آرامش بگیرد. از کلمات وزین و عبارات محبت‌آمیز استفاده کنید. گاهی با صدای بچه گانه با همسرتان صحبت کنید.

همسرتان را تحسین کنید

چه شخصی است که نیاز به تشویق و تحسین نداشته باشد؟ مردها به دلیل میزان بالای کاری و فشارهای زندگی که بر دوش آن‌هاست، شاید بیشتر نیاز به تشویق‌ها و تعریف‌های همسرشان دارند تا نیرو بگیرد و باانگیزه بیشتری برای خانواده‌ تلاش کنند. عقیده آقایان این‌گونه است که اگر همسرشان به توانایی‌شان اعتماد داشته باشد می‌توانند از پس هر دشواری در زندگی بربیایند. اهداء چنین حسی به مرد زندگی‌تان، یقیناً کار مشکلی نخواهد بود. کافی است هر شب با چند جمله انرژی‌بخش او را تحسین کنید.

تشکر و قدردانی

هرچند که آقایان می‌دانند کارکردن و برآورده‌کردن نیازهای زندگی یکی از مسئولیتهایشان است، اما قبول داشتن وظیفه، یک مسئله است و نیاز به تشکر یک مسئله دیگر. شاید کاری وظیفه ی منحصر به یک نفر باشد، اما بدون تردید تشکر و قدردانی باعث می‌شود او توان بیشتری برای کارش بگذارد و باکیفیت بیشتری به انجام کارش بپردازد.

همان‌گونه که شما توقع دارید همسرتان کارهای خانه را که از صبح تا شب انجام می‌دهید ببیند و بفهمد جای گلدان چینی روی میز را تغییر داده‌اید، و به شما خسته نباشید بگوید و تشکر کند که خانه را مرتب کرده‌اید، کاملاً طبیعی است او هم توقع داشته باشد شما متوجه کارهای روزمره‌اش شده باشید. نکته مهم و مخفی که در این نوع قدردانی کردن‌ها هستند، عزیزشدن شما در دل‌وجان همسرتان است.

احساس مستقل بودن

حتماً می دانید که یکی از اهداف زندگی مشترک، استقلال زوج جوان است. این استقلال یک حس همیشگی و مداوم در طول زندگی است که اتفاقاً آقایان را به‌شدت مجذوب خود می‌کند. هیچ مردی نیست که از استقلال خوشش نیاید

این مسئله بدین معنی است که آقایان مایل هستند برخی از کارها را به صورت انفرادی و بدون آن‌که تحت نظارت قرار بگیرند، انجام دهند. به‌ همین دلیل لازم است برخی اوقات اجازه بدهید همسرتان این حس مستقل بودن را درک کند. اگر تمایل دارد یکی دو ساعت تنها باشد یا به صورت انفرادی بعضی از خریدها را انجام بدهد، به حس استقلالش احترام بگذارید. مطمئن باشید این احترام به صورت متقابل به خود شما بر خواهد گشت.

پشتیبانی

شاید شما به‌ عنوان یک خانم فکر می کنید یکی از فایده های ازدواج حس پشتیبانی همسرتان از شماست. این دقیقاً در مورد مردان هم صادق است.

آقایان هم احتیاج دارند که بعضی اوقات همسرشان از آنها حمایت‌ کند. زمانی که همسرتان می‌خواهد شغلش را عوض کند، اتومبیلش را عوض کند یا پای در یک معامله متفاوت بگذارد، به‌شدت نیازمند پشتیبانی ‌های شماست حتی اگر آن را به زبان نیاورد. در این‌گونه موقعیت ها همسرتان را با گوش‌دادن به سخنانش و جملات امیدوار کننده حمایت کنید.

بدون تردید حس پشتیبانی شما عامل موفقیت همسرتان خواهد شد و همین حس در طول زندگی شما را هم با دست حمایت‌گر همسرتان از هر آنچه دلتان را بلرزاند مصون نگه می‌دارد.

دوستت دارم

تمایل به خواسته‌شدن در همه انسانها وجود دارد. همه اشخاص چه مرد و چه زن مایل به خواسته‌شدن از سوی همسرشان را دارند. این حس در آقایان بیشتر است. هرچند که لایه خارجی چهره مردانه سرشار از غرور است، اما خوب جمله دوستت دارم را می‌شنوند و این‌گونه جملات انقلابی در درون آن‌ها پدید می‌آورد.

با دیدن چهره عبوس و مردانه همسرتان فکر نکنید که جملات احساساتی را لوس‌بازی می‌پندارد. او را نوازش کنید و در گوشش بگویید که به او علاقه دارید. حتی اگر چشم هایش را ببندد و غرق در یک ظاهر مردانه شود، اما بدون تردید در درونش عشق به شما فوران می‌کند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید