""

هدف من در زندگی: شکوفایی استعدادهایم

0

«مارک آلن» نویسنده مشهور انتشارات «کتابخانه دنیای نو» است که کتاب های بسیاری را از جمله تجارت بینش، یک زندگی بصیرتی، دوره آموزشی میلیونر شدن و راهنمای نوع زد برای موفقیت ، نوشته  است . در اینجا مطلبی از او با نام « هدف زندگی خودت را مشخص کن!» می خوانیم

هدف شما از زندگی چیست ؟ خیلی ها وقتی این سوال از آن ها پرسیده می شود ، به فکر فرو می روند و سعی می کنند با ردیف کردن کلماتی روشنفکرانه ، جوابی عامه پسند ارائه دهند ، در حالی که پاسخ این سوال چندان هم مشکل نیست ! کافیست بگویید هدف من در زندگی ، شکوفایی استعدادهای پنهان در وجودم قبل از مردن و نیز بهتر ساختن دنیای پیرانونم با استفاده از این استعداد خاص است  که آن را خالق هستی به من هدیه داده است.»

هدف زندگی و شکوفایی استعدادها

هدف زندگی چیست

این جملات زیباترین پاسخی است که می توان در مورد هدف زندگی بیان کرد . در واقع تک تک ما آدم ها تنها نسخه اصلی خودمان هستیم و یک نسخه اصلی هرگز نیازی به کپی برداری از دیگران ندارد، زیرا خودش همه چیزهای لازم را برای درخشیدن و شکوفا شدن در اختیار دارد. تنها باید جرات کنیم و امکان خود شکوفایی را برای خود فراهم آوریم که این کار چندان سختی نیست.

من سخنران موفقیت هستم و در زمینه روان شناسی موفقیت کار می کنم. ده ها کتاب پر فروش منتشر کرده ام اما در عین حال استعدادی هم در موسیقی دارم و این استعداد را هرگز کنار نگذاشته ام. شما هم می توانید چنین کنید.به احتمال زیاد چرخ روزگار ، شما را در مسیری انداخته که با استعاداد درونیتان چندان سازگار نیست پس بهتر است به جای تسلیم شدن و کنار گذاشتن این موهبت الهی، بکوشیددر هر فرصتی که پیدا می کنید، این استعداد را بپرورانید و آن را به زیباترین شکل ممکن شکوفا کنید.

یک استاد بزرگ آشپزی را می شناسم که پیش تر مدیر یک شرکت کامپیوتری بود. او در کنار شغل مدیریتی خود هر زمان که فرصتی می کرد غذای جدیدی درست می کرد.چند سال قبل و زمانی که از شرکت اخراجش کردند، بلافاصله و بدون هیچ وقفه ای به سراغ آشپزی رفت و در عرض کمتر از دو ماه رستوران شخصی اش را افتتاح کرد و در ادامه کمتر از ۳ سال توانست چندین شعبه در شهرهای بزرگ افتتاح کند .

شما هم همیشه از خود بپرسید ماموریت من در زندگی چیست ؟ برای چه به من اجازه به دنیا آمدن و جان گرفتن داده شده است.؟

آن وقت خواهید دید چیزی در درون وجودتان به غلیان آمده است و به زبانی که فقط خودتان می فهمید ، می گوید بگذار آزاد شوم تا به همه، از جمله خودت نشان دهم تو برای آشکار کردن چه توانایی عظیم و منحصر به فردی خلق شده ای! این همان استعداد توست که سال ها منتظر است تا فرصتی را برای شکوفایی پیدا کند . ماموریت و هدف تو در زندگی چیزی جز فراهم کردن امکان شکفتن برای استعداد نیست

پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید