""

پاپ بندیکت شانزدهم به جمع توئیتریها پیوست

0

پاپ بندیکت شانزدهم به جمع توئیتریها پیوست :

«یوزف آلویس راتزینگر» معروف به «پاپ بندیکت شانزدهم» با ساخت یک حساب کاربری در تویتر با نام pontifex@ به جمع توییتری ها پیوست.

Pontifex در زبان لاتین به معنای “پل ساز” است که در این زبان همان “پاپ” می شود.

پاپ بندیکت شانزدهم

پاپ بندیکت شانزدهم

او اولین توییت خود از این حساب کاربری را در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) همزمان با جشن “مریم باکره” کاتولیک ها ارسال خواهد کرد. توییت هایی که از @pontifex ارسال خواهند شد به زبان انگلیسی هستند اما توسط حساب های دیگر به زبان های اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، لهستانی، عربی و فرانسوی هم ترجمه خواهد شد.


در اعلامیه ای که واتیکان رسماً منتشر کرده، پاپ مردم را دعوت کرده که با هرکدام از زبان هایی که در بالا به آن اشاره شد، از او سوالات خود را مطرح کنند، او هم سعی خواهد کرد بعد از اولین توییت، به آنها پاسخ دهد. البته گفته می شود به جز توییت اول، بقیه توییت ها از طریق مشاوران او ارسال خواهد شد اما مطمئناً نظر ایشان در نوشته ها وجود خواهد داشت. این اولین باری نیست که پاپ بندیکت شانزدهم از طریق توییتر پیام خود را ارسال می کند. سال گذشته ایشان از طریق حساب کاربری Vatican News، همه را به خواندن اخبار این سایت دعوت کرد.
در حال حاضر تعداد زیادی حساب کاربری قلابی از پاپ وجود دارد که مقامات واتیکان اظهار امیدواری کردند با شروع به کار حساب کاربری پاپ، آنها فعالیت خود را متوقف کنند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید