""

پدر نمونه سال ۹۳ باشید

0

پدر خوب به فرزندش اجازه اشتباه کردن می دهد.

یک پدر نمونه می داند که فرزند او نیز یک انسان است و اشتباه کردن بخشی کاملا طبیعی از زندگی هر انسانی به شمار می رود ، اشتباه هایی نظیر ولخرجی، تصادف ، داشتن دوستی های نادرست و…. یک پدر خوب باید به این مساله آگاهی داشته باشد . وی باید بپذیرد که او هم هنگام جوانی مرتکب اشتباهاتی شده و شاید به همین دلیل تجربه کسب کرده است پس شما هم به فرزندتان فرصت اشتباه بدهید تا بتواند خودش تجربه کسب کند. به این دلیل زمانی که می دانید فرزندتان ممکن است اشتباه بزرگتری مرتکب شود ، می توانید او را متوجه این امر کنید و به آن دلیل در موارد پیشین به وی فرصت اشتباه کردن داده اید، او اکنون بهتر نصیحت شما را می شنود و به آن عمل می کند . از تعطیلات که در کنار هم هستید استفاده کنید و به فرزندتان اجازه دهید در کنار شما کارهای جدیدی را که می خواهد ، انجام دهد و حتی در انجام آنها اشتباه کند .

پدر و دختر

پدر و دختر

پدر خوب به فرزندش می آموزد قدر دارایی هایش را بداند.

یک پدر خوب به فرزندش اسراف نکردن را آموزش می دهد و به او یاد آوری می کند که وی قدر داشته هایش را بداند . غذای خوب و سالم ، فرصت تحصیل در مدارس سودمند و رفتن به کلاس های آموزشی ، وسایل و پوشاک و …. پدر باید به فرزندش بیاموزد که او باید ارزش واقعی داشته هایش را در نطر بگیرد. اگر می خواهید برای او وسیله ای بخرید به او یاد دهید که پول توجیبی هایش را جمع کند تا بتواند حداقل بخشی از هزینه ها را پرداخت نماید و یاد بگیرد شما دستگاه خودپرداز نیستید

پدر خوب از فرزندش نمی خواهد مانند او رفتار کند.

تمام انسان ها با یکدیگر متفاوتند . اگر چه فرزند شما از وجود شماست اما انسان دیگری است و با شما تفاوت های بسیاری دارد . یک پدر خوب نه تنها از فرزندش نمی خواهد مانند او فکر، کار و زندگی کند ، بلکه به عقاید فرزندش البته تا جایی که به خانواده و دیگران آسیب نرساند، احترام می گذارد ، حتی اگر مخالف نظر خودش باشد . در تعطیلات هر کسی دوست دارد آن گونه که می خواهد ، زندگی و اوقاتش را سپری کند . اگر شما دوست دارید در خانه بمانید و فرزندتان مایل است با دوستانش به گردش برود ، در صورتیکه دوستان او را می شناسید و آن ها را تایید می کنید ، اجازه دهید با دوستانش باشد.

پدر خوب برای فرزندش وقت صرف می کند.

شما تمام طول سال را مشغول کار هستید و کمتر فرصت می کنید همراه اعضای خانواده و به خصوص فرزندتان باشید . در هر تعطیلاتی که بیشتر در خانه هستید ، برای فرزندتان بیشتر وقت بگذارید  همراه او به پارک و پیک نیک بروید ، با هم بازی کنید و تا جایی که می توانید کمکش کنید تا تکالیفش را انجام دهید.

پدر خوب یک نمونه خوب است .

پدر خوب همانگونه رفتار می کند که انتظار دارد فرزندش در آینده آن طور رفتار کند . اگر به فرزندش می گوید که سیگار مضر است ،خودش هم سیگار نمی کشد  و زمانی که با دیگر اعضای خانواده یا حتی دوستان و همسایه ها به مشکل می خورد ، با مسئله پیش آمده منطقی و آرام برخورد می کند تا بهترین نوع برخورد در هنگام اختلافات  را بیاموزد. پدر خوب به مادر فرزندش بسیار احترام می گذارد تا شان و احترام واقعی مادر را به فرزندش آموزش دهد و در آخر ، پدر خوب هرگز با فرزندش دعوا نمی کند تا آرامش وی را بر هم نریزد.

منبع : پارس کده

در رابطه با همین مطلب

در سال ۹۳ مادری نمونه باشید

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید