""

پرمویی در مردان مسن به چه دلیل است

0

شما شاید پیرمردان پر مو را  در استخر محلی ،در ساحل، و یا حتی بر روی پدربزرگ خود دیده باشید

مو های  زیادی که در جاهای مختلف بدن مانند بینی و حفرات گوش و ابرو می روید.چه عاملی باعث این مساله می شود.آیا افزایش سن تاثیر دارد.

دانشمندان دقیقا نمی دانند که چه چیزی باعث می شود مو به جوانه زدن بیش از حد در مکان هایی مانند گوشها و سوراخهای بینی  می انجامد اما دکتر دیوید Liebovitz، استاد پزشکی در دانشگاه نورث وسترن، حدس می زند که آن بستگی به هومرمون ها و چرخه حیات دارد.

علت پرمویی در افراد مسن

پر مویی در افراد مسن

مراحل رشد مو در سه مرحله صورت می گیرد:

anagen

catagen

telogen

 اول، سلول های مو رشد می کنند و در فاز آناژن موی سر به طور طبیعی تقسیم می شودو فاز آناژن برای مدت زمان طولانی باقی می ماند،این مرحله،‌ مرحله رشد مو است که بین ۲ تا ۸ سال طول می‌ کشد. در طول این دوره، سلول‌ ها در پاپیلا یا جوانه ی مو به سرعت تقسیم می ‌شوند و تنه مو در حالی که از پیاز مو به سمت بالا می ‌‌آید و از منفذ آن خارج می‌ شود، کراتینی یا شاخی می ‌شود.

به دنبال مرحله آناژن، مرحله کاتاژن رخ می ‌دهد که یک مرحله کوتاه بین دو تا چهار هفته‌ است. در این مرحله که بخشی از یک فرایند ایجاد موی جدید است،‌ پیاز موی قدیمی تحلیل می ‌رود و رشد مو متوقف می‌ شود، ‌اما مو نمی ‌ریزد.

در مرحله بعد، فولیکول یا پیاز مو به مرحله تلوژن یا استراحت وارد می‌ شود، که دو تا چهار ماه به طول می ‌انجامد. در این دوره مو، هنوز رشد نمی ‌کند، اما متصل به پیاز مو باقی می ‌ماند

 در نهایت  به طور طبیعی از طریق ریختن و ضربه خارجی مانند کشیدن مو می ریزد.

  این دانشمند می گوید می گوید: برخی از انواع مودر مرحله anagen دچار حساسیت می شوند.که این می تواند بستگی به اختلال هورمن های قرار گرفتن در معرض طولانی مدت از فولیکول های مو به هورمونهایی مانند تستوسترون را مختل و طول دوره رشد خود را. که چرا بینی، گوش و ابرو مو می  مردانه تستوسترون داشته باشد.

رشد مو می تواند بسیار حساس به هورمون های مردانه باشد. دکتر سارا بیکر، استاد بیماریهای پوست در دانشگاه نورث وسترن می گوید: “تستوسترون در فولیکول های مو و مناطق مختلف مو در بدن به ظور متفاوت تولید می شوند.. به گفته بیکر، تستوسترون باعث می شود رشد موی  ریش، ناحیه تناسلی، و زیر بغل متفاوت باشد و دوره ماندگاری مو در مراحل مختلف با توجه به ترشح هورمون متفاوت است.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید