""

پرویز پرستویی درد باعث شد، بازیگر شوم

0

پرویز پرستویی : چرا بازیگر شدم؟

پرویز پرستویی گفت اولین باری که از من پرسیدند چرا بازیگر شدی؟ گفتم که درد باعث شد بازیگر شوم و امروز نیز همین را می گویم، درد باعث شد که بازیگر شوم.

این بازیگر سینمای ایران که  به خاطر کمک های انسان دوستانه در جریان زلزله ی آذربایجان شرقی، اولین «تندیس مهر» حقوق بشر ایران را دریافت کرد، سخنانش را اینگونه در قالب دکلمه ی کوتاهی آغاز کرد و گفت یادم باشد حرفی نزنم که به کسی بر بخورد، نگاهی نکنم که دل کسی بلرزد، خطی ننویسم که آزار دهد کسی را، یادم باشد که روز و روزگار خوش است و همه چیز بر وقف مراد است و تنها این دل ماست که دل نیست.

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی

وی ادامه داد من تاکنون چه از مراکز داخلی و چه برون مرزی، کم جایزه نگرفته ام ولی باید بگویم که امشب و کسب این جایزه یکی از بزرگترین و پرافتخارترین شبها و لحظات زندگی ام است، چرا که از دستان کسانی این جایزه را دریافت می کنم که دم از حقوق بشر می زنند.

پرستویی تصریح کرد اولین باری که از من پرسیدند چرا بازیگر شدی؟ گفتم که درد باعث شد بازیگر شوم و امروز نیز همین را می گویم «درد باعث شد که بازیگر شوم».

بازیگر «آژانس شیشه ای» یادآور شد در مدت چندین سالی که در دادگستری مشغول فعالیت بودم از نزدیک با مشکلات و درد مردم در ارتباط بودم و همواره این دغدغه را داشتم که چگونه می توان درد را فریاد زد و فکر کردم که از طریق بازیگری می توانم درد را فریاد بکشم.

وی تاکید کرد تنها چیزی که مرا به سمت بازیگری کشاند، فریاد زدن دردهای مردم و جامعه بوده و هست.

پرستویی در ادامه اظهار داشت امسال در جشنواره فج حضور نخواهم داشت و من امشب را برای خود اختتامیه جشنواره فجر می دانم.

این بازیگر سینمای ایران افزود من معتقدم که راهی را که در پیش گرفته ام باید ادامه دهم و ادامه خواهم داد البته این به معنای عدم بازیگری ام نیست بلکه به خاطر آن ادای دینی است که نسبت به مردم احساس می کنم.

پرستویی با اشاره به کمکهای مردم به زلزله زدگان آذربایجان شرقی، گفت هر موقع که زلزله آمده، همه دویده اند و کمک کرده اند اما یک چیز جا افتاده و آن توجه به مسائل روحی و روانی آسیب دیده گان است و من در ایامی که در کنار زلزله زدگان آذربایجان شرقی بودم هر روز برای کودکان آنها برنامه اجرا می کردم و در آنجا بود که متوجه شدم که بهترین راه را برای کمک انتخاب کرده ام.

این هنرمند همچنین گفت این جایزه را به نمایندگی از طرف کل خانواده سینما و مردمی که از اقصی نقاط دنیا در این امر خیر شریک شدند دریافت می کنم. درست است که هدف ما تاسیس خانه فرهنگ در مناطق زلزله زده است اما بدون کمک مردم، این اتفاق رقم نمی خورد.

وی افزود این حرکت هدفمند بدون خانواده مظلوم سینما که طی دو روز به سینما آزادی آمدند شکل نمی گرفت. همچنین مردم که نقش اصلی را بازی کردند.

پرستویی همچنین خبر از احداث یک خانه فرهنگ  برای زلزله زدگان آذربایجان شرقی داد و افزود قرار است که در محوطه باز این خانه فرهنگ به یاد هر عزیزی که در این زلزله از میان ما رفته، یک نهال کاشته شود.

 

منبع :خبرگزارى ایسنا

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید