""

چای سبز و چاقی مبارزه با انواع بیماری

0

خواص چای سبز

چای علاوه بر اینکه توانایی در مناطق گرم را دارد همچنین می‌تواند در ارتفاعاتی به بلندی دو هزار و صد متر از سطح دریا نیز رشد نماید. بهترین چایها را می‌توان در ارتفاعات یافت جایی که برگ های آنها به آرامی رشد می‌کنند و مزه بهتری دارند. با توجه به ارتفاعی که چای در آنها می‌روید، برگهای تازه چای بین ۲ سال و نیم تا ۵ سال طول می‌کشد تا برای چیدن آماده شوند. چای برگهای زیادی دارد و گل های آن بسیار شبیه گلهای کاملیاست اما تنها برگ های جوان و کوچک آن چیده می‌شوند. جوانه زدن چای در مناظق کم ارتفاع هر هفته صورت می‌گیرد ولی در ارتفاعات زیاد، هفته‌ها طول می‌کشد.

 فواید چای

حدود سی درصد از وزن برگ چای سبز از فلانویید تشکیل شده است که برای سلامتی بسیار مناسب می‌باشد. پژوهشگران مشاهده نموده اند که فواید چای سبز برای سلامتی بستگی به میزان استفاده آن دارد که بیشترین مصرف آن در کشورهای آسیایی حدود سه فنجان در روز است.

در اشخاصی که به صورت هر روز چای سبز مصرف می‌نمایند احتمال ابتلاء به انواع بیماری ها اعم از  امراض باکتریایی و یا عفونتهای سخت و همچنین امراضی نظیر سرطان، سکته، بیماریهای قلبی ـ عروقی و امراض استخوانی را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از فواید استفاده از چای سبز، کاهش مرگ و میر به دلیل هر نوع بیماری به ویژه امراض قلبی ـ عروقی می‌باشد. در پژوهشی که در سال دو هزار و شش صورت گرفت پژوهشگران دریافتند که چای از هر نوع نوشیدنی دیگر حتی آب خالص، برای سلامتی مفیدتر است زیرا چای نه تنها به خوبی آب خالص، بدن را هیدراته(آب رسانی)  می کند بلکه منبعی غنی از پلی هنولز می‌باشد که از امراض قلبی جلوگیری می‌کند.

 در سال هزار و نهصد و نود و چهار در ژاپن پژوهشی بر روی ۴۰٫۵۳۰ فرد در سنین بین چهل تا هفتاد و نه ساله انجام گرفت که به مدت یازده سال به طول انجامید. در این گروه انتخاب شده هشتاد درصد از افراد روزانه حدود سه فنجان از چای سبز مصرف می‌کردند. در این پژوهش مشاهده گردید که در افرادی که پنج فنجان در روز چای سبز می‌نوشیدند،‌ در مقایسه با افرادی که یک فنجان چای می‌نوشیدند احتمال مرگ به دلیل هر بیماری خصوصاً بوسیله امراض قلبی ـ عروقی بسیار کمتر بود حتی این آمار نشان داد که تاثیر چای سبز بر روی بانوان بیشتر از آقایان می‌باشد.

در زنان در مردان
بیست و سه درصد کاهش مرگ به دلیل هر بیماری دوازده درصد کاهش مرگ به دلیل هر بیماری
سی و یک درصد کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی ـ عروقی بیست و دو درصد کاهش مرگ بدلیل بیماریهای قلبی
شصت و دو درصد کاهش مرگ بدلیل سکته چهل و دو درصد کاهش مرگ بدلیل سکته

همچنین در تحقیقی که بر روی زنانی که از چای سبز مصرف می‌کردند و کسانیکه مصرف نمی‌کردند صورت گرفت مشاهده شد که ریسک ابتلاء به سرطان پستان در زنانی که چای سبز مصرف می‌نمودند بیست و دو درصد کمتر از افراد دیگر است.

 جلوگیری از تسلب شرائین

در ژاپن طی پژوهش هایی جداگانه بر روی چای سبز به این نتیجه رسیدند که افرادی که پنج فنجان و یا بیشتر از پنج فنجان در روز چای سبز می‌نوشند شانزده درصد احتمال ریسک ابتلاء به تسلب شرائین در آنها کمتر است. میزان وجود رادیکالهای آزاد در رگها،‌ کلید ابتلاء به امراض قبلی ـ عروقی می‌باشد. آخرین پژوهش ها نشان داده‌اند که کتچینهای موجود در چای سبز مانع از درگیر شدن آنزیمها در تولید رادیکالهای آزاد موجود در رگها می‌گردد.

 مشاهده شده است که چای سبز بوسیله کاهش کلسترول بد(ال.دی.ال)، تری گلیسیرید،‌لیپید پروکساید (رادیکالهای آزادی که باعث تخریب کلسترول بد و چربی ها می‌شود) و فیبرینوژن( پروتئینی که در خون وجود دارد و باعث لخته شدن خون می‌شود) ریسک ابتلاء به تسلب شرائین را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود میزان کلسترول خوب بیشتر از کلسترول بد در بدن باشد.

تاثیر چای سبز روی افراد مبتلاء به تری گلیسیرید

پژوهش ها نشان داده‌اند که مصرف چای سبز برای سلامت قلب افرادی که دارای تری گلیسیرید بالا هستند بسیار مفید می‌باشد. آزمایشات نشان داده‌اند کتچینهای موجود در چای سبز که با میزان مصرف نسبت مستقیم دارد مانع از فعالیت آنزیمی که بوسیله پانکراس ترشح می‌شود و چربیها را هضم مینماید. در نتیجه این عملیات، سرعت شکستن چربی ها و تبدیل آنها به تری گلیسیرید و همچنین افزایش تری گلیسیرید در خونی که بعد از صرف غذا اندازه گیری می‌شود بسیار آهسته صورت می‌گیرند.

با توجه به اینکه افزایش تری گلیسیرید بعد از خوردن غذا یکی از نشانه های بیماری گرفتگی رگها است، نوشیدن دو فنجان چای سبز همراه با غذا، بسیار مفید می‌باشد.

 به حداقل رساندن میزان صدمات وارد شده به مغز و قلب

طبق تحقیقات انجام شده، چای سبز نه تنها تعداد سلولهای مرده قلب و مغز را بعد از حمله قلبی و یا سکته مغزی کاهش می‌دهد بلکه بوسیله (EGCG) که بنظر می‌رسد عامل اصلی در ایجاد سلامتی می‌باشد در تسریع بهبودی بعد از سکته و حمله قلبی کمک می‌نماید.

چای سبز

چای سبز

در بررسی هایی که توسط محققین صورت گرفته است مشاهده شده است که چای سبز علاوه بر داشتن خواصی که قسمت قبل گفته شد فواید دیگری نیز دارد.

 کاهش فشار خون و جلوگیری از ابتلاء به آن

پژوهشی که در سال دو هزار و چهار در مجله پزشکی Archives of international Medicine چاپ شده حاکی از آن است که چای سبز از پیشرفت سرطان و تسلب شرائین جلوگیری می‌کند.

دلیل به وجود آمدن هر دو بیماری رشد غیرطبیعی سلولهای بدن است. در تسلب شرائین، سلولها بزرگتر شده، حالت کشسانی خود را از دست می‌دهند و مانع از جریان یافتن راحت خون در رگ ها می‌گردند.

در سرطان، تقسیم سلولی که به صورت طبیعی انجام می‌گردد، ناگهان دچار اختلال شده و تقسیم سلولها از کنترل خارج می‌گردد. در این مورد چای سبز می‌تواند از تکثیر بیش از حد سلولها جلوگیری نماید.

کتچینهایی که در برگ جای سبز وجود دارد، اولین ایستگاه واسطه‌ای را که از طریق آن دستور رشد آنرمال به سلولها فر ستاده می‌شود، از بین می‌برد و از روند امراضی که به واسطه رشد غیر طبیعی سلولها ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

چای سبز

چای سبز

حفاظت در مقابل انواع سرطان

چای سبز ار ابتلاء به بیماریهای ذیل جلوگیری می‌کند:

سرطان پروستات

سرطان سینه

سرطان تخمدان

تومور مغزی در کودکان

سرطان کیسه صفرا ومجاری صفراوی

سرطان روده بزرگ

سرطان ریه

سرطان مثانه

چای سبز و مرض قند

پژوهش هایی که بر روی چای سبز انجام شده، نشان داده است که مصرف چای سبز همچنین از ابتلاء به مرض قند جلوگیری می‌نماید. مصرف چای سبز میزان حساسیت به انسولین در مرض قند را نیز بیشتر می‌کند. پژوهش های جدید نشان داده‌اند که چای سبز در افراد مبتلا به مرض حساسیت انسولین و تحمل گلوکز را بهبود می‌بخشد. در یکی از آزمایشاتی که بر روی موش های دیابتی انجام گرفت نتایج جالبی به دست آمده است؛ بعد از مصرف چای سبز به مدت دوازده هفته؛ میزان گلوکز، انسولین، تری گلیسیرید و اسیدهای چرب آزاد در خون موش ها کاهش یافت و توانایی آنها در جذب انسولین افزایش پیدا کرد.

در مطالعات دیگری که به مدت دوازده هفته انجام گرفت موش های دیابتی به سه گروه تقسیم شدند، گروه اول از غذای مخصوص موشها و آب تغذیه می‌کردند(گروه کنترل شده)، گروه دوم از مواد حاوی فروکتوز بالا (نوعی قند موجود در مواد) و آب تغذیه می‌کردند(گروه فروکتوز) و رژیم گروه سوم موادی حاوی فروکتوز و چای سبز بود(گروه چای سبز)

در پایان تحقیقات، درگروه دوم، قند خون، انسولین و فشار خون بالا مشاهده گردید، در حالی که در گروهی که همراه با فروکتوز چای سبز مصرف کرده بودند، هر سه مورد بالا در حد کنترل شده‌ای باقی مانده بود.

 موارد دیگری که مصرف چای سبز برای آنها مفید است عبارتند از:

  1. امراض کلیوی
  2. افزایش استحکام استخوان (جلوگیری از پوکی استخوان)
  3. سرعت بخشیدن به کاهش چربی
  4. افزایش آستانه تحمل در ورزش و فعالیتهای بدنی
  5. بیماریهای استخوانی و بیماریهای مربوط دهان و دندان
  6. بیماری زوال عقل (آلزایمر) و پارکینسون
  7. آنفلوآنزا

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید