""

چشمه ی وقت و ساعت – چشمه ای جادویی در شهر دورود

0

دلتان میخواهد به یک غار اسرارآمیز سفر کنید . دلتان می خواهد یک چشمه ی عجیب و غریب ببینید که هر یک ساعت یک بار آبش قطع می شود و بعد دوباره می جوشد و جان می گیرد. چشمه ی وقت و ساعت یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استان لرستان و شهر دورود است. چشمه ی وقت و ساعت در دل پریز کوه شهرستان دورود واقع شده است . این چشمه ی اسرار آمیز به این دلیل وقت ساعت نامیده می شود که در فواصل زمانی خاص و به صورت کاملا طبیعی قطع و وصل می شود.
این چشمه ی جادویی در دل یک غار جریان می گیرد. این غار در دره ی نگار جای گرفته است. آب چشمه بعد از جریان گرفتن در دل غار به دامنه های کوه پریز سرازیر می شود.

چشمه ی وقت و ساعت

چشمه ی وقت و ساعت

این پدیده طبیعی در طول سال برجاست. فقط مدت قطع و برقراری جریان آب چشمه در فصول سال متفاوت است. معمولا فاصله ی هر قطع و وصل از نظر زمانی و با توجه به فصول سال، بین ۴۵ دقیقه تا یک و نیم ساعت در نوسان است.
مسیر دسترسی به این چشمه و آبشار، حرکت از دورود به سمت جنوب، در امتداد ریل راه آهن است گه پس از گذشتن از روستاهای چم چید بر آفتاب، چنار و ده کولیان و سه ساعت کوه پیمایی ، به دهانه غار و آبشار می رسید
مسیر دیگر استفاده از قطار محلی و پیاده شدن در ایستگاه چم چید است که بقیه راه را باید پیاده بروید. مسیر دوم برای خانواده ها مسیر راحت تری است.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید