""

چگونه از آلرژیهای زمستانی فرار کنیم

0

یقینا فصل زمستان دوران برای آلرژیهای معروفی مثل: سرماخوردگی ، گلودرد (درمان گلودرد بدون استفاده از دارو)، سینوزیت وآنفولانزا می باشد. ولی نگران این موضوع نباشید چون که این افراد می‌توانند با انجام اقداماتی ساده خود را کمتر در معرض محرک‌های آلرژی‌زا در داخل ساختمان همچون هاگ‌های کپک و ذرات گرد و غبار یا سرما بیرون قرار دهند.

به گزارش محققان و پزشکان در طول فصل زمستان معمولا مردم زمان بیشتری را در محیط‌های بسته می‌گذرانند و در نتیجه بیشتر در معرض مواد آلرژی‌زا همچون ذرات گرد و غبار، دود، اسپری‌ها و مواد شیمیایی خانگی قرار می‌گیرند. نتایج نشان داده که هاگ‌های کپک در مقایسه با آلرژی گرده‌ای موجب بروز مشکلات بیشتری می‌شود زیرا کپک در هر محیطی رشد می‌کند و برای زنده ماندن به رطوبت و اکسیژن کمتری نیاز دارد.

متخصصان نکاتی ضروری را برای رهایی از آلرژی‌ زمستانی توصیه می‌کند. افرادی که به این نوع حساسیتها دچار میشوند بهتر است نکات ذیل را بدانند:

• استفاده از هواکش در هنگام دوش گرفتن و یا طبخ کردن غذا الزامیست تا رطوبت خارج شوه

• دست شستن بعد از برگشت به خانه(۹۵ درصد از مردم جهان به روشی اشتباه دستهای خود را می شویند)

• شستن ملحفه و لباس با آب داغ

• طویب در رشد کیک ها بسیار موثر است بنابرین رطوبت داخل ساختمان بین ۳۰ الی ۴۰ باشد

• از فیلترهای تصفیه هوا استفادعه نمایید تا مواد آلرزی زا کاهش یابد

 

سرما خوردگی , موارد دانستنی, بهتر است بدانیم, راه بهبود سرما خوردگی, حساسیتهای فصلی, دانستنی, خانواده وسلامت , مطالب مرتبط, الرژی,  آلرژی زمستانی , هاگ‌های کپک و ذرات گرد و غبار ,رطوبت , راه جلوگیری, جالب وخواندنی , سلامت

حساسیت فصلی

 

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید