""

چگونه از باطری لپ تاپ خود بیشترین استفاده را نماییم

0

فرض کنیم شما در خانه  یک لپ تاپ دارید و حالا به هر دلیلی شما امکان اتصال به برق را ندارید(مثلاً فرض کنید بالای قله کوهی هستید! و یا در یکی از خیابا نهای شلوغ)

حالا چه کار کنیم که بهترین بهره وری را داشته باشیم و بیشترین استفاده را از لپ تاپ داشته باشیم و لپ تاپ خاموش نشه.

pc , لپتاپ

LapTap

۱- دیفرگ یادتان نرود.دیفراگ چه کار میکند.تکه های فایل های شما را منظم می کند تا هارد دیسک شما سریعتر عمل کند و وقتی برای یک عمل مشخص هارد سریع باشد بنابراین فعالیتش کمتر است و این یعنی افزایش بهره وری لپ تاپ شما. در بازه های زمانی مناسب دیفرگ لپ تاتپ شما یادتان نرودمی توانید از خود دیفرگ ویندوز استفاده کنید و یا از برنامه های جانبی که می توانید نصب نمایید.

۲- یکی از مواردی که شارژ لپ تاپتان را مصرف میکند نور LCD لپ تاپ است  – می توانید نور و روشنایی لپ تاپتان را کاهش دهید فقط تا جایی که سلامت چشمهایتان فراموش نشود.

۳- برنامه هایی را نیاز ندارید ببندید و توجه داشته باشید برخی برنامه ها در پس زمینه در حال اجرا هستند آنها را متوقف کنید.برخی آنتی ویروس ها تنظیمتشان به گونه ای است که بطور اتوماتیک شروع به اسکن می کنند مطمئنا در زمانی که امکان اتصال به برق را ندارید این عمل زیاد مناسب نیست .

۴- هر سخت افزاری که به لپ تاپ شما متصل است دارد شارژ مصرف میکند مثلا یک حافظه فلش .آنها را جدا کنید

۵-هر از گاهی پین های باطری لپ تاپ را تمیز نمایید.

۶-مراقب باطری لپ تاپ باشید.زمانی که باطری را  شارژ کرده اید سعی کنید تا ۲-۳ هفته از آن استفاده نمایید نه اینکه هیچ وقت از باطری استفاده ننمایید چون اگر از باطری استفاده نشود باطری خراب می شود.همچنین باطری های لتیومی جدید نیز نباید تا آخر خالی گردد و خالی شدن کامل شارژ باتری فقط در مورد مدلهای قدیمی توصیه می شود.

۷-زمانی که به سیتم نیازی ندارید  سیستم را Hibernate کنید نه اینکه آن را Standby نمایید.- چون اگر در حالت standby باشد انرژی بیشتری مصرف می کند

۸- لپ تاپ خود را خنک نگه دارید -لپ تاپ خنک تر یعنی عملکرد بهتر و مصرف باطری کمتر،و ورودی و خروجی های لپ تاپتان کثیف نباشد و آنها را تمیز نگه دارید و جوری قرارش دهید که هوار در جریان باشد

۹- Power Options ویندوز را تنظیم کنید – در کنترل پنل به  Power Options رفته و آن را درست تنظیم نمایید اگر Power Schemes را در این قسمت روی Max battery قرار دهید به صورت اتوماتیک تنظیماتی برگزیده می شوند که می توانند سبب حداکثر کارایی باتری شوند.

۱۰- وقتی یک کار اصلی دارید کارهای جانبی را حدف کنید مثلا من الان باید الان نامه تایپ کنم بنابراین گوش کردن موزیک را قطع می کنم.

۱۱- از همان اول در خرید لپ تاپ دقت کنید و آنهایی که باطری مناسب تری دارند تهیه نمایید

۱۲- شارژ و دی شارژ باتری – اکثر باتری های لپ تاپ های امروزی از نوع Li-on هستند و نیازی به اینکار ندارند ولی اگر از مدلهایخیلی قدیمی استفاده می کند دی شارژ کامل باتری و شارژ مجددش هر ۱۵ روز توصیه می شود.

۱۳-قابلیت Auto save را خاموش کنید -اما این قابلیت چه کار می کند مثلا زمانی که در حال تایپ هستید اتوماتیک مطالب را ذخیره می کند و این یعنی مشغول بودن هارد.اگر
می ترسید که با تمام شدن باطری مطالب ذخیره نشود تنظیمات power option را به گونه ای قار دهید که اگر باطری تمام شود سیستم hibernate گردد .

۱۴- فعالیت کارت گرافیک را کاهش دهید -مثلا اسکرین سیور را حذف کنید

باز نشر:پارس کده

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید