""

کالری چیست و چگونه کالری غذا محاسبه می شود

0

کالری غذا چیست و چطور محاسبه می شود.
کالری معیاری برای اندازه گیری انرژی است و می تواند برای توصیف کمی هر نوع سوختی، از نفت خام گرفته تا نان صبحانه مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس تعریف، یک کالری میزان انرژی مورد نیاز برای افزایش دمای آب به اندازه ی یک درجه ی سانتیگراد است. بر چسب مواد غذایی معمولا محتوای انرژیشان را برحسب کیلو کالری بیان می کنند، چرا که ذخیره ی انرژی غذاها به اندازه ای است که که استفاده از مضارب هزار برای بیان آن ها، معقول تر به نظر می رسد. بر همین اساس وقتی روی بسته بندی بیسکوئیت عدد صفر ذکر شده است در واقع انرژی آن صدهزار کالری است، یعنی به راحتی می توان به کمک انرژی ذخیره شده در آن ، یک کیلوگرم آب را از نقطه انجماد تا نقطه جوش گرم گردد

کالری غذایی و اندازه گیری

کالری ها

کالری ذکر شده روی بسته بندی تمام مواد غذایی ، بر این اساس محاسبه شده که در صورت سوزاندن آن ماده، چه میزان انرژی آزاد می شود . در بدن ما موتور خانه ای سلولی مسئول سوزاندن غذاهایی است که می خوریم، اما در آزمایشگاه ، استفاده از یک جرقه نیز نتیجه ای مشابه به دست می دهد. روش سنتی محاسبه ی کالری به این ترتیب است که ماده غذایی مورد نظر را درون محفظه ای مهر و موم شده موسوم به بمب کالری سنج قرار می دهند.
فضای درون محفظه با اکسیژن خالص پر می شود تا از سوختن کامل غذا مطمئن شوند، سپس محفظه را درگیری کرده و درون حجم مشخصی از آب قرار میدهند. با زدن جرقه ای درون محفظه ، غذا را شعله ور می کنندو منتظر می مانند به طور کامل تبدیل به خاکستر شده و تمام انرژی ذخیره شده درون خود را آزاد کند. انرژی آزاد شده، تبدیل به گرما می شود و دمای آب اطرف محفظه را بالا می برد . با اندازه گیری میزان تغییر دمای آب ، می توان مقدار دقیق انرژی آزاد شده را محاسبه کرد و از روی آن، کالری مواد غذایی را بدست آورد.
امروزه بسیاری از تولید کنندگان مواد غذایی از سیستم متفاوتی برای محاسبه برچسب ماده ی غذایی خود استفاده می کننند، به جای سوزاندن کل ماده ی غذایی مورد نظر، خیلی ساده مجموع کالری اجزای مختلف تشکیل دهنده ی ماده غذایی (مثل چربی، کربو هیدرات و پروتئین) را با هم جمع می زنند . اما خوب هنوز هم استفاده از همان روش قدیمی دقت بالاتری دارد.
کالری توخالی اصطلاحی است که متخصصان تغذیه و سلامت از آن برای توصیف دسته ای از مواد غذایی استفاده می کنند که جز تامین انرژی، هیچ ارزش غذایی دیگری ندارند و متهم اصلی نیز در این میان، شکر است. شکر افزوده شده به مواد غذایی باعث افزایش کالری و البته شیرینی آن ها میشود. اما از منظر ارزش غذایی ، به هیچ وجه سودی برای مصرف کننده به همراه ندارد. به عنوان یک گونه ی جانوری، فرگشت ما به شکلی بوده که مزه ی شیرینی طبیعی ابجاد شده در میوه ها و دانه های رسیده را دوست داشته باشیم ، چرا که میوه های رسیده در مقایسه با همنوعان کال خود، کالری بیشتری دارند. این میوه ها همچنین فیبر،آب و ویتامین های ضروری بدن ما را در خود ذخیره کرده اند . اما امروزه ما شکر اضافی را تنها برای بهتر شدن مزه غذاها به آن اضافه می کنیم ،آنهم به بهای گزاف ۱۵ کیلو کالری اضافی به ازای هر قاشق چایخوری.

پارس کده

نویسنده : محمود حاج زمان

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید