""

کریمی به دنبال دایی

0

تیم ملی ایران در حالی این چهارشنبه شب به مصاف اردن می‌رود که علی کریمی با به ثمر رساندن یک گل دیگر در کنار علی دایی بهترین گلزن ایران در بازی‌های مقابل اردن خواهد شد.


به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس؛ در حال حاضر علی دایی با سه گل زده بهترین گلزن ایران در دیدارهای انجام شده مقابل اردن محسوب می‌شود. علی کریمی و علیرضا نیکبخت‌واحدی نیز هر کدام دو گل به ایران زده‌اند. محمد قاضی، یحیی گل‌محمدی، ایمان مبعلی، فرهاد مجیدی، هادی عقیلی، کیانوش رحمتی و جواد نکونام نیز هر کدام یک گل مقابل اردن به ثمر رسانده‌اند.

دو تیم تاکنون پنج بازی در شهر امان مقابل هم قرار گرفتند که حاصل این رویارویی‌ها دو برد برای ایران و دو برد برای اردن بوده و یک بازی دیگر به تساوی انجامیده است.

چهار دیدار دو تیم در تهران، یک بازی در دمشق و یک بازی نیز در دوبی انجام شده است. در مجموع دو تیم هفت بار با هم روبه‌رو شده‌اند که ایران پنج برد و اردن نیز چهار بار پیروز شده‌اند و دو بازی نیز به تساوی انجامیده است. اردن در طی ۱۲ سال اخیر چهار بار موفق به شکست تیم ملی ایران شده است. همچنین کارلوس کیروش چهارشنبه شب برای هفدهمین بار روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشیند و یک بازی رسمی دیگر را به کارنامه‌اش اضافه می‌کند. کیروش در ۱۶ بازی قبلی ۹ برد و ۶ تساوی و یک باخت به دست آورده و در این باره با امیر قلعه‌نویی مساوی می‌شود.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید