""

۵ خاصیت قهوه که بهتر است بدانیم

0

 قهوه یا Coffee که برخی از مردم جهان علاقه ای شدید به آن دارند و یک سوم از مردم جهان این گیاه تیره رنگ را میل می کند از زبان عربی است و در واقع قهوه عربی شده کافا می باشد که نام محلی در اتیوپی است که گمان می رود که نام منطقه ای که قهوه برای اولین بار در آنجا یافت شده است نیز باشد و جالب است بدانید معنی آن زائل کننده اشتهاست.

آمریکا بزرگترین وارد کننده قهوه و فنلاند نیز دارای بیشترین مصرف قهوه می باشد.

 

coffee, قهوه, خواص قهوه ، مضرات قهوه, انواع قهوه, نوشیدنی قهوه, نوشیدنی گرم, دانستنی ها,بیشتر بدانید, جالب وخواندنی, Arabica, مزایای نوشیدنی قهوه, دانهای قهوه

coffee

 

« وقتی که قهوه خیلی بکار می آید »

• نوشیدن قهوه متابولیسم بدن را افزایش میدهد:

• نوشیدن قهوه سبب بهبود حافظه کوتاه مدت میشود:

کافئین محرک شناخته شده ای است که عملکرد مغز را افزایش می دهد ، همچنین میزان پروتئینی به نام بتاآمیلوئید که از عوامل ایجاد بیماری آلزایمر است  را در مغز کاهش می دهد.

• قهوه باعث کاهش احتمال ابتلا به برخی از سرطان ها می شود:

مطالعات نشان می دهد کسانی که روزانه قهوه می نوشند ۵۰ درصد کمتر از سایر افراد به سرطان کبد مبتلا می شوند. همچنین نوشیدن ۲ فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۲۵ درصد کاهش میدهد.

• قهوه برای سلامت دندان شما مفید است:

همه ما میدانیم یکی از بزرگترین ضررهای که نوشیدن قهوه , داشتن دندانهای سیاه و لکه دار است ولی قابل توجه است این نوشیدنی می تواند برای دندان مفید باشد! زیرا دانه های قهوه , حاوی آنتی اکسیدانی است که از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

• نوشیدم قهوه به رفع سردرد شما کمک می کند:

کافئین یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهندی داروهای ضد میگرن (مقاله درمان میگرن و سردرد)است. زیرا رگهای فرد مبتلا به میگرن با شروع سردرد بزرگ می شود و کافئین باعث کوچک تر شدن رگها می گردد ، آن هم قبل از این که بتواند روی اعصاب مغز اثر بگذارد بنابرین نوشیدن قهوه تنها در ابتدای سردرد می تواند به رفع ان کمک کند ، نه زمانی که درد شدت گرفته است.

coffee, قهوه, خواص قهوه ، مضرات قهوه, انواع قهوه, نوشیدنی قهوه, نوشیدنی گرم, دانستنی ها,بیشتر بدانید, جالب وخواندنی, Arabica, مزایای نوشیدنی قهوه, دانهای قهوه

نوشیدنی قهوه

 

 

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید