""

۹۵ درصد از مردم جهان به روشی اشتباه دستهای خود را می شویند

0

برای بسیاری از ما دست شستن جزئی از زندگی روزانه ما است.

اما بر اساس یک مطالعه جدید، تنها تعداد انگشت شماری از مردم به درستی شستشو ی دست های خود را انجام میدهند.

محققان دانشگاه ایالتی میشیگان در دستشویی های عمومی مشاهده نمودند که تنها ۵ درصد از مردم به درستی  دست خود رامی شویند تا میکروب ها و باکتری ها کشته شوند.

شستن دستها

در حالی که مقامات بهداشتی اغلب به مردم یاد آوری می کنند تا  مطمئن شوید که دست های خود را به درستی می شوئید، به خصوص در فصل آنفولانزا اما آمار همه را شوکه کرده حتی نویسندگان این مطلب را.

“این یافته ها برای ما تعجب آور بود زیرا تحقیقات گذشته نشان می دهد که شستن مناسب دست ها در یک آمار بالاتری صورت می گیرد.

محقق کارل Borchgrevink با، استادیار کسب و کار مهمان نوازی در دانشگاه ایالتی میشیگان در شرق لانسینگ، در بیانیه ای گفت.

دست شستن   با توجه به آنکه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها است ,و در سلامت افراد موثر است موجب صرفه جویی در زندگی می شود.روش مناسب دست شستن  می تواند خطر آنفولانزا را کاهش دهدو باعث جلوگیری از گسترش بیماری های ناشی از مواد غذایی و عفونت های دیگر درروابط  نزدیک مانند بیمارستان ها شود.

راه درست برای شستن دست های خود به این شکل می باشد که دست خود را آب تمیز گرم یا سرد نمدار نمایید و بعد صابون را به دست های خود بمالید. مکف دست ها را به هم ماساژ دهید و شما می توانید از پشت دست، بین انگشتان و زیر ناخن را را برای ۲۰ ثانیه  شستشو دهیدتوصیه می کنیم برای خودتان در این ۲۰ ثانیه آواز بخوانید و پس از شستشو دست خود را خشک نمایید.

مردان به مراتب در زمینه شستشوبدتر از زنان بوده، محققان مشاهده کرده اند دست پانزده درصد از مردان اصلا پاک نشده، در مقایسه با ۷ درصد از زنان و همچنین  هنگامی که آنها شستشو انجام می دهند، ۵۰ درصد از مردان از صابون استفاده می کنندکه، در مقایسه ۷۹ درصد از زنان از صابون استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید